Kahramanmaraş haberleri | Ekincilik ve Orman Nazır Yardımcısı Pakdil, Kahramanmaraş’ta mektup fuarını görüşme etti

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Nihat Pakdil, ” Sezai Karakoç’a saygıyla” temasıyla düzenlenen 8. Uluslararası Kahramanmaraş Tezkere ve Kültür Fuarı’nı musahabe etti.

Pakdil, Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde 14 Ekim’de açılan fuarda türlü yayınevlerine ait stantları inceledi, yazar, şair ve vatandaşlarla kardeşçe etti.

Nihat Pakdil, gazetecilere yaptığı açıklamada, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Kahramanmaraş’ta evvel olarak 8. Göksun Elma Festivali’ne katıldığını, ardından kentteki ara sıra kurumları mülakat ettiğini belirtti.

Gün süresince bereketli aynı program geçirdiklerini dile getiren Pakdil, “Bu eşkâl programları tığ Türkiye’nin seçme yerinde yapıyoruz. Çiftçilerimiz ve muhataplarımızla hep aynı araya geliyoruz. Onların tekliflerini dinliyoruz. Birebir karşı karşıya gelerek yapacaklarımızı anlatıyoruz. Çokça kalburüstü bulduğumuz bire bir izlence. Nezaret namına bu programları gerçekleştirmeye bitmeme edeceğiz.” diyerek konuştu.

Pakdil, getirdikleri bire bir sıra yeniliği muhataplarına aracı kullanmadan ilettiklerini, onların de düşünüm ve katkılarını aldıklarını anlattı.

Share: