İzmir ve Manisa’da neva haftası kapsamında dersler başladı

İzmir ve Manisa’da anaokulu ve ilkokul bir numara sınıflarda, harmoni eğitimi haftasının 2. gününde öğrenciler derse başladı.

Milli Terbiye Bakanlığınca meri izlence kapsamında, İzmir’üstelik füru okula velileriyle geldi.

Bayraklı Azerbaycan Ahali Cumhuriyeti 100. Yıl İlkokuluna velileriyle mevrut kollar, galeyan yaşadı.

Öğrenciler, öğretmenler aracılığıyla yapılan bilgilendirmenin arkası sıra sınıflara yönlendirildi, arkadaşlarıyla tanıştı.

Meslek Müdürü Yusuf Akarsu AA muhabirine, ahenk sınıflarının bugün itibariyle derse başladığını söyledi.

Yeni yetişek tedrisat yılının vatana ve millete alımlı çalımlı olması temennisinde kâin Akarsu, “Zaman velileriyle mevrut çocuklarımız okulumuzu gezecekler, tanıyacaklar. Ferda dahi çocuklarımızla beraberce kalacağız. Hem veliler hem ayrıntılar hem üstelik tığ çokça heyecanlıyız. Bu yıl 123 çocuğumuz okula başladı. Zaten bire bir çoğunu anne sınıfından tanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Okula torunuyla gelen Aysel Öztürk, torununun okul heyecanını tutmak istediğini, kendisinin de hararetli olduğunu söyledi.

Okulu çokça beğendiklerini belirten Öztürk, “Çokça mutluyum, torunumun sınıfını, okulunu örtmek istedim. Ekol da haddinden fazla güzelce. Akil yazboz tahtası var. Sarıklı haddinden fazla lezzetli. Matrak tıpkısı sarıklı. Tabii bir hafta alışması gerekiyor. Çok pir tıpkısı izlence yani. Bütün çocuklarımız için yıpranmamış eğitim tedrisat hayatı aldatıcı olsun. ” dedi.

Oğlu Mirza Kızılhisar’ı okula getiren velilerden Ömer Kızılhisar üstelik hem füru hem de veliler amacıyla harmoni haftasının çokça majör olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Haddizatında bizler çocuklardan daha çok heyecanlanıyoruz. Ahenk haftası dedikleri molekül doğrusu çokça sunturlu geçiyor. Öğretmenimizle tanışıyoruz, öğretmenimizi tanıyoruz. Çocuğumuza can ettiğimizde gönlümüz, içimiz şen oluyor. Meslek yönetimi de eksiksiz aynı uzlaşma süreci geçiriyor, çok esen olsun. Hepimizi meslek sürecine alıştırıyor.”

Bakan Yardımcısı Aşkar’dan mülakat

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Radyatör Aşkar, neva haftası kapsamında, Manisa’daki kâh okulları müzakere etti.

Şehzadeler ve Yunusemre’de Melek Urgancı Anaokulu, Ahmet Tütüncüoğlu İlkokulu, Sakarya Anaokulu ve 23 April İlkokulunda inceleme eden Aşkar, öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerle ahbapça etti, okullardaki icraat karşı bilgelik aldı.

Yeni terbiye tedrisat yılının iyi olmasını dileyen Aşkar, nezaret namına uzlaşma eğitimini az çok önemsediklerini, yaz tatilinin ardından okulların ve öğrencilerin ibret kitaplarının hazırlanması, yıpranmamış eğitim bilimi talim yılının tüm başlaması için bilcümle yetişek camiasının var gücüyle çalıştığını söyledi.

Ziyaretlerde Vekil Yardımcısı Aşkar’a Manisa İl Milli Terbiye Müdürü Mustafa Dikici, Şehzadeler İlçe Milli Terbiye Müdürü Güçlü Gençay ile Yunusemre İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Yıldıray Demirtaş da haremlik etti.

Share: