İYİ Partili Kabukcuoğlu: “Askeri hastaneler açılmalı”

İYİ Tümen Eskişehir Mebus Aslan Kabukcuoğlu, “Askeri hastanelerin çabuk vasıtasız açılması gerekir. Türk ordusunun afiyet sorunu haddinden fazla ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir.” dedi.

Kabukcuoğlu, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, askeri hastanelerinin önemini anlattı.

“Şunu mahzunane belirtmeliyim ki; askeri hastanelerin kapatılması aynı FETÖ projesi veya sunu azından ona hizmettir.” diyen Kabukcuoğlu, zararın neresinden dönülürse kar olduğunu anlatım etti.

Kabukcuoğlu, “Askeri hastanelerin tez vasıtasız açılması gerekir. Türk ordusunun afiyet sorunu haddinden fazla ciddidir, bunun behemehal çözülmesi gerekir.” diye niteleyerek konuştu.

Askeri olan temas ülkenin, askeri keyif sisteminin de bulunduğuna bel eden Kabukcuoğlu, Avusturya’nın 34 bin askeri amacıyla 3, Almanya’nın 185 bin askeri için 5, Fransa’nın 278 bin askeri için 8 çeri hastanesi olduğunu belirtti.

Yeniden kurulacak askeri hastanelerle kocaman aynı eksikliğinin giderileceğini vurgulayan Kabukcuoğlu, “Hükümet tez aracısız aklını başına toplamalı. Askeri afiyet kurumlarını oluşturmalıdır. her bir şehidimize, gazimize, kısacası her bir ülke evladına borcumuz var. Hükümet açtığı hendeği kapatmalı, manevi borçlarını ödemeli, askeri hastanelerin baştan oluşturulması için imkansızlıkların arkasına sığınmamalı, gereğini hesabına getirmelidir.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: