İYİ Partili Ergun, Adana’da “Domestik Yönetimler İstişare Toplantısı”na katıldı

İYİ Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Dayanıklı Ergun, şeş aykırılık partisi umumi başkanının tıpkısı araya gelmesine ilgilendiren, “İYİ Parti olarak bunun hamal kolonu niteliğindeyiz.” dedi.

Ergun, partisi aracılığıyla benzeri otelde düzenlenen “Evcil Yönetimler İstişare Toplantısı”nda, İYİ Partinin domestik yönetimlerle ilişkin politikalarını ve evcil yönetimlerin karşılaştıkları sorunları şümullü şekilde değerlendirip enformasyon edeceklerini söyledi.

İYİ Partili Ergun, Türkiye’nin el erki, hukukun üstünlüğü, asıl hakların korunması kadar göstergelerde geriye gittiğini öne sürdü.

Ulus İttifakı namına Türkiye’yi güçlendirilmiş vekil sisteme kılmak için altı uymazlık partisi umumi başkanının ayrımsız araya geldiğini tamlayan Ergun, “İYİ Fırka olarak, Millet İttifakı olarak Türkiye’yi güçlendirilmiş mebus sisteme buyurmak yani hukukun üstünlüğünü sağlamak, kuvvetler ayrılığını ortaya fark etmek, hukukun üstünlüğü üzerinden liyakati ortaya intikal etmek için ayrımsız herkes tasarımı niteliğinde 28 Şubat’ta altı siyasal parti umumi başkanının bile katıldığı tıpkısı sunum gerçekleştirildi. Bu devam ediyor. İYİ öğür namına bunun hamal kolonu niteliğindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Basına sınırlı bitmeme eden toplantıya, Adana, Sazak, Osmaniye, Hatay, Gaziantep ve Kilis’ten milletvekilleri, yerel yönetimler birimlerinden düzenleme üyeleri, şehremaneti sedir üyeleri ve partililer katıldı.Share: