Itici çekicilik dolayısıyla yüz felci geçiren eş akupunkturla iyileşti

Konya’birlikte antipatik gelgel dolayısıyla yüz felci nâkil hastalanmış, akupunktur tedavisiyle sağlığına kavuştu.

Kayra Asıl, dışarıya çıktıktan ayrımsız süre bilahare antipatik havanın etkisiyle yüzündeki kasların çalışmamaya başladığını hissetti.

Yüzünün iyi tarafında oluşan damla nedeniyle göz ve ağız çevresindeki kasları çalışmayan 48 yaşındaki Anne, vücudunun mütenevvi noktalarına uygulanan akupunktur tedavisiyle bozuk görünümüne kavuştu.

Medova Hastanesi Nöroloji Uzmanı Dr. Aysun Hatice Akçe Karpuzoğlu, AA muhabirine, hastanın kendilerine başvurduğunda sıhhatli yüz yarısında oluşan felç zımnında haddinden fazla pahal yüz asimetrisi olduğunu söyledi.

Asıl’in, felce tutkun kendisine, dudağının sol tarafa kaydığını, iyi ayn kapağının kapanmadığını nâkil Karpuzoğlu, “Beniz felci, havaların soğumasıyla yoğun tanıdık ayrımsız çor. Tetkiklerin arkası sıra hastamıza, kozmetik amaçlı de yapılan, beraberinde yüz felci ile yüzü ilgili hastalıklarda kullanılan tedaviyi uyguladık. Bu tedavi 10 seans sürdü. Sonuçtan çok memnunuz.” diyerek konuştu.

Tedaviye er başlama koca

Karpuzoğlu, hastanın bu yöntemle iyileşmekle kalmayıp yüzdeki çizgilenmelerin ve kırışıklıkların de kaybolduğunu belirtti.

Tedavinin, hele yüz kaslarının kuvvetlendirilmesi ve yüz ağrılarının tedavilerinde kullanıldığına dikkati çekici Karpuzoğlu, şunları aktardı:

“Bu yöntem, klasik akupunktur yönteminden az buçuk elan farklı. Vücudundaki değişik noktalara, özel benzeri teknikle iğneleme yaptığımız hastamız, tedavinin arkası sıra ağız ağıza normale döndü. Hassaten daha tendürüst bire bir görünüme kavuştu. Yüzündeki gönen oranı arttı, tafsilatlı kırışıklıkları namevcut oldu.”

Beniz felcinde erken tedaviye başlamanın makro olduğuna değinen Karpuzoğlu, “İyileşmenin olmayacağı galiba tıpkısı aşamadan sonradan uygulanacak akupunktur tedavisinin tek anlamı yok. Lütuf karı, tedavisi tamamlandıktan sonraları beni ziyarete geldi. İlk başta siması bilinen geldi ancak ki olduğunu birkaç zaman bilahare hatırladım. Normale ağız ağıza dönmüş, henüz dinç, daha tendürüst ve elan adamakıllı benzeri ayla kavuşmuş.” ifadelerini kullandı.

“Yüzüm felçli kalacak diye haddinden fazla üzülmüştüm”

İki yavru annesi Atıfet Temel birlikte hastaneye geldiğinde yüzünün yarısının nüzullü olduğunu anlattı.

Özellikle ayn kapağının kapanmaması nedeniyle daim ayn yaşarması ve gözünde batma hissettiğini dile getiren Temel, şöyle konuştu:

“Çevremde beniz felci geçirip otama kaba ve o şekilde mütezayit tanıdıklarım var. İlk başta ben birlikte yüzüm mefluç kalacak diyerek düşünmüştüm. Doktorumla yaptığım istişarenin peşi sıra akupunktur tedavisi almaya değişmeyen verdim. Tedavinin peşi sıra yüzüm sakat haline döndü. Enerjim henüz erdemli. Şu anda haddinden fazla iyiyim ve alışılagelen hayatıma bitmeme ediyorum.”

Share: