İSTANBUL-KUZAY MARMARA OTOYOLU’NDA İŞÇİLERİ TAŞIYAN SERVİS OTOBÜSÜ ALAZ ALAZ YANDI

BAŞAKŞEHİR, Yıldız Marmara Otoyolu’nda İstanbul Havalimanı’nda çalışan işçileri taşıyan servis otobüsünde hararet daha çok. İtfaiye ekipleri alev alev yanan otobüse müdahale ederken, işçiler bambaşka tıpkısı servisle gönderildi.

Görüngü, saat 00.00 sıralarında Şimal Marmara Otoyolu İkitelli mevkiinde Mahmutbey istikametinde meydana geldi. İstanbul Havalimanı’nda müteharrik işçileri haiz 34 LCS 597 plakalı servis otobüsü, seyir halindeyken henüz bilinmeyen bire bir nedenle motor kısmından alev aldı. Alevleri gören işçiler, sürücüyü hemen uyardı. Şoför de otobüsü durdurarak yolcuları boşaltma etti ve durumu itfaiyeye ekiplerine vukuf verdi. Bu sırada alevler otobüsün eğin kısımlarını sardı. Olay namına mevrut itfaiye ekipleri alaz alaz yanan otobüse engelleme etti. Polis Güçleri ekipleri de yolda önlem aldı. Otobüsteki işçiler, olay namına çağrılan servis aracıyla havalimanına gönderildi. İtfaiye ekiplerinin çalışmasıyla otobüste sâdır yangın söndürüldü. Hararet sonrası herhangi bir yaralanma ve birey kaybı yaşanmazken, otobüste maddesel hasar meydana geldi. Otobüs gururlu yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

Otobüste sâdır cuşiş vatandaşların çektiği el telefonu görüntülerine yansıdı. Görüntüler de otobüsün peş kısımlarının alaz alaz yandığı görüldü. İtfaiye ekipleri yangının huruç sebebini araştırırken, polis güçleri ekipleri de olayla ilişkin tetkik başlattı.Share: