İstanbul Güven Müdürlüğü: Silahlı ve Bombalı Eylem Hazırlığı Özne Tanıt Harf Adlı H.T. İstanbul’da Yakalandı

Çarpıcı eylem için Yunanistan’dan Türkiye’ye sabık PKK’lı teröristin önceki görüntülerine ulaşıldı

Yunanistan’da aldığı eğitimin ardından metropollerde etkili eylem üzere Türkiye’ye giriş eden PKK’lı terörist TEM şubeye götürüldü

İSTANBUL – Yunanistan’ın Maşrık Attika bölgesinde bulunan PKK kampı Lavrion’da sabotaj eğitimi aldıktan sonradan sansasyonel gösteri için Türkiye’ye gönderilen bölücü terör örgütü PKK/KCK üyesi “Tanıt” kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu isimli yıldırıcı, İstanbul Terörle Mücadele Şubesinde sorguya makbuz.

Edinilen bilgiye bakarak, Güven Umumi Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Itimat İstihbarat Ofis Müdürlüklerince ölçülü çalışmalarda, Yunanistan’ın Maşrık Attika bölgesinde PKK’lı teröristlerin eğitildiği Lavrion Kampı’nda baltalama eğitimi aldıktan sonraları yasadışı yollarla Türkiye’ye methal fail “Tutamak” kod adlı ve PKK/KCK’lı terörist Hüsamettin Tanrıkulu’nun İstanbul’da olduğu belirlendi.

Güvenlik ve duyu birimlerince Esenyurt ilçesinde ayrımsız evde saklandığı belirleme edilen yıldırıcı, cumartesi haset bahis konusu düzenlenen işler ile yakalandı.

Yunanistan’da eğitim gördükten sonraları teşekkül talimatı ile Türkiye’deki büyükşehirlerde silahlı ve bombalı etkili eylem hazırlığındaki terörist, sorgulanmak için İstanbul Inanma Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine getirildi. Üstünde sayısal gereç ve mütenevvi örgütsel dokümanlar ile yakalanan “Beyyine” kod adlı terörist Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul TEMA Şubede çap sorguya alındı.

Terör örgütünce sunulan talimatla eylemsel faaliyet konularında PKK/KCK hesabına üstünlük alarak çarpıcı nitelikte eylem tasarlayan teröristin, çizik hattından illegal intikal yaparak İstanbul’a geldiği ve burada ofans hedefindeki bölgelerle ilgilendiren keşif hazırlığı yaptığı öğrenildi. Büyükşehirlerde silahlı ve bombalı gösteri hazırlığı yaparken yakalanan PKK’lı teröristin mutluluk içerisindeki bağlantıları araştırılırken, eylemin niteliği ve hedefi üzerine daha aşkın ayrıntı verilmedi.Share: