İşini bırakıp hayatını hastalıklarla mücadele eden ailesine adadı

Amasya’nın Suluova ilçesinde hararetli Şanlı Korkulu (41), İstanbul’bile geçirdiği iş kazası sonucu yatağa bağımlı engelli kardeşi Sevgili Güç’e (39) 10 yıldır, felçli annesi Hafize Ciddi’e (68) ise 20 yıldır özenle bakıyor.

Biri kanser hastası, diğeri obeziteyle savaş eden evlatları ile romatizma hastası karısının durumu dolayısıyla bile yağız karaca düşünen vefakâr insan, bakım parasıyla geçimlerini karşılamaya çalışıyor. İşini çoğaltmak zorunda form hayatını ailesine adayan Aheste’in rüçhan isteği ise moral desteği ve 3 katlı evlerine mânialı asansörü yapılması.

“Çok zorlanıyorum. Ama esasen üstelik Cenabıhak’a şükrediyorum”

Karşılaştığı zorluklara rağmen hayata tutunmaya etkin Ağır, “Kardeşim İstanbul Beylikdüzü’nde aksiyon kazası sonucu inşaattan düşerek yatalak oldu. Benden eksantrik bakacak kimesne yok. Çocuğum lenfoma hastası, o dönemde İstanbul’da çocuğumu tedavi ettiriyordum. Kardeşim kaza geçirince onun sorumluluğunu bile ben aldım. Rastgele şeyiyle ego ilgileniyorum” dedi.

Karısının üstelik romatizma rahatsızlığı nedeniyle 2’si rahatsız olan 3 çocuğuna fakat vakit ayırabildiğine değinip mefluç annesinin yemek gibi ihtiyaçlarını kendisinin karşıladığını anlatan Yoğun, “Annem hipertansiyon nedeniyle felç geçirdi. Çok zorlanıyorum. Ama yine dahi Cenabıhak’a şükrediyorum. Tanrı derdi sevdiği kuluna verirmiş” şeklinde konuştu.

“Yetkililerden yegâne isteğim benzeri asansör”

Binaya yaptırdıkları sakat rampasının güçlükle olduğu amacıyla ağabeyinin kendisini akülü sandalyeyle dışarı çıkarırken çokça zorlandığını vurgulayan Sevgili Dokunaklı ise “Ağabeyim benim yürüyen ayağım dram kolum gelişigüzel şeyim. Cenabıhak ondan razı olsun. Bana evladı üzere bakıyor. Beni çıkarırken haddinden fazla zorlanıyor, üzülüyorum. Yetkililerden tek isteğim bire bir asansör” ifadelerini kullandı.

Anne Hafize Sakil üstelik hayatını ailesine adayan oğluna seçme zaman yakarış ettiğini söyledi. – AMASYAShare: