‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola daha çok

‘İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ tanıtım tırı yola daha çok

ANKARA – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim, İlk İş Yerim Projesi’ne ilişik vatandaşları bilgilendirmek için hazırlanan lansman tırı yola bundan sonra.

Cumhuriyet Altını tarihinin en balaban içtimai basamak projesi olan İlk Evim İlk İş Yerim Projesi’ni takdim etmek ve vatandaşların sorularına yanıt çevirmek için yolculuğuna Ankara’dan başlayacak ve 14 Ilk Teşrin ile 12 Teşrinisani arasında toplamda 17 ili gezecek tanıtım tırı hazırlandı. Kızılay’da vatandaşlarla buluşan lansman tırında, Şişko Göz İdaresi Başkanlığı eliyle hazırlanan benzer daireleri mevhum kök gözlüğü ile seyran imkanı bulundu.

TOKİ Aplikasyon Dairesi Başkanı Osman Direnç burada yaptığı konuşmasına, geçtiğimiz günlerde Bartın’da yaşanan maden faciasında hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek başladı. Vatandaşlara, hazırlanan yaşıt daireleri sanal asıl gözlüğü ile 360 etap dolaşma imkanı sağlayarak kebir ayrımsız hamle attıklarını savunan Dayanım şu sözleri kaydetti:

“Bartın Amasra’da hayatını kaybeden madencilerimize Allah’tan yağmur diliyor, yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Bilindiği üzere Reisicumhur marifetiyle açıklanan ve Cumhuriyet Altını tarihinin sunu nazik içtimai göz projesi olan ‘İlk Evim, İlk İş yerim, İlk Evim Yer Projesi’nin umum detayları bakanlığımız ve idaremiz yoluyla halkoyu ile paylaşılmaktadır. Bu lansman tırımızda vatandaşlarımızın proje çerçevesinde zaaf ettiği mecmu sorular idaremiz personeli eliyle tam titizlik ile cevaplanacaktır. Daha önceki idaremiz marifetiyle yapımı tamamlanan kat sayı dairemiz, mevhum hamur gözlüğü ile vatandaşlarımıza gezdirilecektir. Tekmil planlarımız ve projemizde kullandığımız malzemeler üzerine bilgi sahibi olması sağlanacaktır. Tırımız, 14 Ekim’de Ankara Kızılay Meydanı’nda görevine başlamış olup Kırşehir, Konya, Diyarbakır, Tunceli, Zonguldak ve Muğla kadar 17 şehrimizde kent meydanlarında görevini 12 Son Teşrin’a büyüklüğünde hesabına getirecektir. Rekor müracaat sayısı ile idaremize güvenini gösteren yekpare vatandaşlara teşekkürname ediyor, tırımıza çağırma ediyoruz.”

Sanal cins gözlüğü ile eş evi gezen Ferdi Satık, uygulamayı çok beğendiğini belirterek, “Ankara’ya sınav amacıyla geldim ve hakeza bire bir birikim ile karşılaştım. Gayet hoşuma gitti. Sözde aracısız namına evin içindeyim. Değme köşeyi, seçme noktayı görebilmek çok hoşuma gitti. Sanal hamur ile yaşadığım bu deneyimi herkese kaynak ederim. Benim için haddinden fazla makul tıpkı ocak, bereketli benzeri alan kullanımı olmuş. Bu projeye daha başvurmadım amma bu deneyimden sonraları gitmek isterim” ifadelerini kullandı.

Share: