Ilbay Kırbıyık tayini sâdır mülki idare amirleri ve aileleriyle buluştu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık ve eşi Rağbet Kırbıyık, Edirne’de fariza süreleri sona eren ve sair illere atanan Mülki İdare Amirleri ve eşleri üzere veda yemeği verdi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yemeğe Kırklareli Vali Yardımcılığına atanan Ilbay Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Osmaniye Ilbay Yardımcılığına atanan Uzunköprü Kaymakamı Melik Ağır Erdoğan, Giresun Vali Yardımcılığına atanan Lalapaşa Kaymakamı Muhammet Maraba, Batman Kozluk Kaymakamlığına atanan İpsala Kaymakamı Ekrem Güngör, Erzincan Tercan Kaymakamı kendisine atanan Meriç Kaymakamı Cafer Rençper, Erzurum Tekmen Kaymakamı kendisine atanan Havsa Kaymakamı Olmuş Özer Özdemir ve Batman Valiliği Ahbaplık Müşavirliğine atanan Vurdumduymaz Kaymakamı Şükrü Mücahit Göktaş, eşleri ve çocukları ile katıldı.

Kırbıyık, burada yaptığı konuşmada, amme hizmeti gördüklerini belirtti.

Devletin kendilerine verdiği sorumluluğu yer bereketli şekilde yapmaya çalıştıklarını anlatım fail Kırbıyık, “Tığ hem maddesel hem da manevi anlamda sorumluluğu yüksek bire bir iz grubuyuz. O nedenle işimize dört elle sarılarak, bildirme iyisi fora etmek kabil ayrımsız sorumluluğumuz var.” diye niteleyerek konuştu.

Kırbıyık, yaptıkları hizmetten belde mülki idare amirlerine teşekkür etti ve yeni görevlerinde muvaffakiyet diledi.

Share: