İkinci hikâye! Ağrı’dan Trabzon’a mevrut yapım işçisi giydiği yeşil doktor önlüğüyle hastanede çıkan kavgaya müdahale etmeye çalıştı

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Serkan A., yapım işlerinde gitmek amacıyla Trabzon’a geldi. Henüz önce satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi’ne gelen inşaat işçisi, ivedili servis önünde beklemeye başladı.

“EGO DOKTORUM BURADA SORUN MU VAR?”

Ivedili serviste mevcut triaj bölümünde bire bir parasız yakını ile hemşirenin tartışmasını gören Serkan A., kendini hekim kendisine tanıtarak olaya müdahale etmeye çalıştı. Ağız Dalaşı esnasında durumu ayırt eden sayrılarevi görevlilerin kendini doktor olarak tanıtan inşaat işçisinin yanına anbean “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ben doktorum, burada sevgili mu var?” diye niteleyerek yanıt veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler vasıtasıyla yapılan incelemede kişinin doktor olmadığı tespit edildi.

GÖREVLİLER TARAFINDAN DIŞARI ATILDI

Hastane yetkililerinin şikayeti üstüne kendini doktor olarak tanıtıcı yaşama polis güçleri tarafından gözaltına alınırken, cali doktorun henüz evvel Rize’üstelik Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde da kendini hekim olarak tanıttığı ortaya daha çok. Ameliyathaneye kendini doktor kendisine tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler eliyle dışarıya çıkartıldığı öğrenildi.

“DOKTOR GIRMEK İSTEDİĞİMDEN HAKEZA BİR DAVRANIŞTA BULUNDUM”

Trabzon ve Rize’dahi kendini doktor olarak tanıtıcı erkek yakayı ele verirken, Serkan A.’nın emniyette verdiği tabir birlikte, hekim almak istediği amacıyla bu davranışı yaptığını belirterek, “Ben doktor değilim. Üzerimdeki yeşil hekim önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz sene Ankara’da tıpkı medikalden aldım. Doktor doğmak istediğimden muhit böyle tıpkısı davranışta bulundum” dediği öğrenildi. Gözaltına alınan Serkan A. için adli iş başlatıldı.Share: