Iğdır’da 7 sene ilk PKK’nın saldırısında şehit olan 13 polis anıldı

Iğdır’da 8 Ilkgüz 2015’te Dilucu Çizgi Kapısı’nda işyar polis memurlarını taşıyan midibüs ile esirgeme görevi işleyen aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerce uzaktan kumandalı bombanın patlatılması sonucu martir düşen 13 polis anıldı.

İl Emniyet Müdürlüğünce, saldırının gerçekleştiği noktada planlı törene, Vali ve Belediye Komutan Vekili Hüseyin Açık Deniz Sarıibrahim, Garnizon ve 5. Uç Saraka Komutanı Albay Ramazan Sedat Başlangıç, İl Cingöz Komutanı Miralay Nejdet Esmer, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Serkan Başaran, İl Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca, çalım amirleri, polisler, askerler, martir yakınları, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

İstiklal Marşı’nın arkası sıra öğrenciler marifetiyle şehitlerin salt geçmişinin anlatıldığı programda, Kur’an-ı Koçak okunup yakarış edildi.

Ilbay ve Uray Komutan Vekili Sarıibrahim, burada yaptığı konuşmada, şehitlerin arz muhteşem makama eriştiğini söyledi.

Türk devletinin umum düşman odaklarına karşı Anadolu coğrafyasında gereğini yaptığını rapor eden Sarıibrahim, şöyle konuştu:

“Mehabetli Allah tanık olsun ki bu kancık saldırıyı bizlere özne, bu acıyı bu millete yaşatan, bu saldırının içerisinde kâin bilcümle insanlara, devletimiz gerekeni yapacaktır. Bizler bu kalp ve düşüncelerle şehitlerimizi anıyoruz, eren emanetlerinin başımızın üzerinde sonsuz yerleri olduğunu ifade ediyoruz. Bu eren yurt toprağının üstündeki millete zarar yüklemek talip, birbirimize düşürmeye pespaye çok odaklarının hepsiyle hem ülkenin içinde hem dışarıda gereğinden ziyadesiyle uğraş edilmektedir. Bize bu gücü ve kuvveti veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, muhterem Bakanımıza, bizimle beraber yürüyen bütün güvenlik güçlerimize, bize dualarıyla destek veren hep Iğdır halkına sonsuz saygılarımı sunuyorum.”

Anma programı, katılımcıların saldırının gerçekleştiği noktaya karanfil bırakması ve şehitler için helva dağıtılmasının arkası sıra akıbet buldu.Share: