Icra Vekili Izdıraplı : ” Sıraladığımız vaatler ortada doğrusu bugüne büyüklüğünde bizim hayata geçirmediğimiz yegâne aynı başlık bulunmayan ” (1)

Karı ve Sosyal Hizmetler Bakanı Çokluk Acılı, “Hararetli bireylerin, ateş parçası ailelerin hareketli toplumları oluşturacağından hareketle 85 milyon üzere gönençli tıpkı Türkiye düz yazı etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Izdıraplı, Yalova Aplikasyon Oteli’nde düzenlenen “2023’e Akilane Kent Buluşmaları” toplantısında, YANLIŞSIZ Parti teşkilatları namına ülkenin dört bir yanını karış karış gezdiklerini söyledi.

DOĞRU Parti’nin hemen seçme süreçlerinde değil, seçme antlaşma sahada olduğunu vurgulayan Yanık, 2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları programının mübarek ve güzelce geçtiğini aktardı.

Acılı, akıbet 20 yılda Türkiye’nin herhangi bir alanda nazik işlere imza attığını belirterek, “Hizmetlerin seçkin birinin altında YANLIŞSIZ Tümen’nin imzası var. Şükürler olsun kim milletimizi birkaç kaslı tıpkı mutluluk standardından alıp bugün dünyanın çokça mütekâmil ülkeleriyle yarış fail, intihal atan bir seviyeye getirmiş olmanın mutluluğunu cıvıl cıvıl, gururunu gönül rahatlığını, istem ferahlığını hararetli aynı politik iradeyiz. Hakeza olmaya de inşallah devam edeceğiz.” diye konuştu.

Toplumun birlik kesimleri için toplumsal bakım alanında birlikte devrimlere imza attıklarını kaydeden Yanık, eş kurumunun güçlenmesi amacıyla özel icraat yapmaya devam edeceklerini söyledi.

Bakan Yoğunluk Yanık, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ateş Parçası bireylerin, hararetli ailelerin dinamik toplumları oluşturacağından hareketle 85 milyon üzere gönençli tıpkı Türkiye mensur etmeye çalışıyoruz. Fakat bu süreçte hele serencam dönemlerde enteresan ve hepimizi şaşırtan gelişmeler de yaşanmadı değil. Sonuç zamanlarda hele intihap yaklaştıkça aykırılık partilerinden ardı ardına içtimai bakım ve içtimai arkalama alanında dahi vaatler gelmeye başladı. Tığ de seçme seferinde diyoruz kim ‘Bu çalışmayı biz şu büyüklüğünde yıldır yapıyoruz. Bu büyüklüğünde yıldır bitmeme fail aynı say. Yahut zaten bu çalışmanın şöyle bir forma altında yürütme edilmiş havai var’ diyoruz. Sıralanan vaatler ortada hakikaten bugüne kadar bizim hayata geçirmediğimiz, bizim yürütme etmediğimiz biricik bir antet bulunmayan. Herhangi Bir biri SELIM Tümen iktidarlarının ayrımlı dönemlerinde hayata geçirilmiş, yürütme edilen ve halihazırda vatandaşımızın hizmetine sunduğumuz başlıklar.”

“Bilcümle vardılar amma siz görmüyordunuz, biz gördük”

DOĞRU Fırka’nin 20 yıla 100 almanak hizmeti sığdırdığına dikkati çeken Kederli, bunu milletten aldıkları güçle, destekle yaptıklarını anlattı.

Sosyal hizmetlerde Türkiye’yi dünyada strateji edilen ülkelerden biri haline getirdiklerini rapor eden, şunları dile getirdi:

“Dilek odaklı hizmetten yeryüzü odaklı bire bir bakım anlayışına geçtik. Sosyal hizmetler alanında benzeri çığır açtık. Bu hemen ayrımsız retorik değil, süfli toplumsal hizmetler alanında patika açtık. Geçtiğimiz günlerde Plan ve Bütçe Komisyonunda bütçe tartışmalarımız vardı. Vekillerimiz dahi oradaydı. Uymazlık partisinden arkadaşlarımız geçen sene şöyle aynı molekül söylemişlerdi: ‘Eskiden bu kadar mânialı yoktu, sizin zamanınızda patadak engelliler çoğaldı.’ Bu sene birlikte ‘Yapılan hizmetleri siz yapmıyorsunuz, izzet yapıyor.’

Benzeri el henüz bu gerçeği milletimize uyarmak istiyorum. Milletimizin çok ferah bildiği tıpkı gerçeğin altını esasen bire bir anlamda resmetmek istiyorum. Türkiye’bile mânialı rastgele zaman vardı fakat sokağa çıkma, hayatın içine karışacak fırsatı bulamıyordu. Bizim icraatlarımız, bizim çalışmalarımızda, engellileri de genişlik beş altı engeli olmayan gelişigüzel yurttaş kadar doğruluk sahibi, hayattan, istihdamdan, eğitimden, afiyet ve sosyal hizmet faaliyetlerinden intifa hakkına ehil birisi namına gördüğümüz amacıyla anne hakların eşrefi mahlukat olan insanın doğuştan hakkı olduğunu kabul ettiğimiz için engellilere müteveccih yaptığımız çalışmalarla engelliler hayatın içine karıştılar. Yok değillerdi, hep vardılar ama siz görmüyordunuz, tığ gördük; aradaki fark bu. Tığ milletimizin beherglas ferdini gördük.”

Bütünleşik içtimai yardım sistemi ve kadına yönelik hızlı savaşım

Izdıraplı, 23 kamu kurum ve kuruluşunun entegre olduğu ve ne vatandaşın ne garip aynı ihtiyacının bulunduğunu aracısız kurumların kişi aralarındaki iletişimle takip ve tayin ettikleri tümleşik sosyal arkalama sistemini hayata geçirdiklerini hatırlattı.

Akıbet merhale slayt, adisyon verebilir, realist tıpkısı çalışmayı yürüttüklerini vurgulayan Izdıraplı, “Toplumsal yardımlarla ilişkin arz haddinden fazla eleştirdikleri husus ‘Kendi yandaşlarınıza müzaheret ediyorsunuz’ eleştirisiydi. Sistem o büyüklüğünde asetat ve o büyüklüğünde zahir kim şu anda o eleştiriler dahi hayata geçirilemiyor. Çünkü realist değil. Zira benzeri karşılığı namevcut. SELIM Öğür iktidarları kendisine 20 senede vakit kaybetmeden doğruluk odaklı, gerekseme odaklı baktık. Vatandaşın ki olduğuna bakmadık. Kim olduğuna bakarken gözümüzü kapattık.” değerlendirmesinde bulundu.

Bakan Üzüntülü, 2002 yılında 4 başlıktaki içtimai yardımların zaman 50 başlığa ulaştığını dile getirerek, “Doğumdan ölüme büyüklüğünde vatandaşımız hayatının ne noktasında devletin desteğine gerekseme duyuyorsa bizim orada olmamız gerekiyor, toplumsal izzet namına. Bunu sağlıyoruz şu zaman itibarıyla. İnşallah çalışmalarımızı da geliştirerek sürdürmeye bitmeme edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bakanlığın yürüttüğü programlar üzerine vukuf veren Üzüntülü, Yalova’üstelik gerçekleştirilen hizmetleri de anlattı.

Ülke genelinde ilkgüz 2022 bakımından 147 bin 301 çocuğa sosyal hesaplı destek sağladıklarını nâkil Yanık, şöyle konuştu:

“Aynı ayrıksı heybetli bakım başlığımız; kadınlara müteveccih hizmetlerimiz. Bu hizmetlerde bakanlığımızın anne hedefleri; içtimai yaşamın gelişigüzel alanında kadınların konumunu pekitmek, vesile eşitliği doğrultusunda kadınlara düz açmaktır. Bu anlamda gelişigüzel nev çabukluk ve ayrımcılıkla savaş bizim al çizgimiz. Bunu seçkin fırsatta dile getiriyoruz. Bir Tane benzeri karı da takat mağduru olmayıncaya kadar mücadelemizi bitmeme ettireceğiz. Bunun birlikte altını ısrarla çiziyoruz. Bunun amacıyla Yol Önleme ve İzleme Merkezlerimiz, Karı Konukevlerimiz, Içtimai Bakım Merkezlerimizde kâin çapkın mücadele ilişki noktalarımız ve Alo 183 Hattı’yla Türkiye geneline münteşir tıpkı seri savaşım ağımız var.”

Toplantıya, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Yalova Uray Komutan Vekili Mustafa Sıngın, DÜRÜST Tümen İl Başkanı Muğlim Bağatar ile partililer katıldı.

Share: