İçişleri Bakanı Aristokrat, partisinin Kırklareli İl Başkanlığında konuştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat,”???????Gelecek nesillerimizin önüne ruhlu tıpkı Türkiye, şişman tıpkısı Türkiye’yi, bilcümle riskleri alarak tasarruf etmek zorundayız” dedi.

SELIM Parti Kırklareli İl Başkanlığını ziyaretinde Aristokrat, AK Öğür’nin Türkiye’ye büyük hizmetler yaptığını anlattı.

Soylu, “Türkiye’bile iri iş başardınız herkese rağmen, rastgele şeye rağmen başardınız. Türkiye’dahi nazik ayrımsız inhina oluşturdunuz. Dünyaya karşın, Türkiye’yi istemeyenlere rağmen ve Türkiye’nin ayağına çelme takıp coğrafyayı bütün istikrarsızlıkların içerisine oyulgalamak isteyenlere rağmen balaban ayrımsız kıvrılma yaptınız.” dedi.

Eski Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam cezası edilişlerinin 61. yılı olduğunu anımsatan Aristokrat, idamları gerçekleştirenlerin gelecek nesillere da kanı ita amacı güttüklerini rapor ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Adnan Menderes’i idam edenler, vakit kaybetmeden Menderes’i çekmek için ölüm cezası etmediler. Hepimize ayrımsız sıkıntı verdiler, gelecek nesillere ‘Bu ülkeyi siz yönetemezsiniz’ dediler. Tanrı razı olsun 21. asrın yeniden itibaren bu ülkede iri devrimler oluşturdunuz. Bizim burnumuzu Gün Doğusu Akdeniz’e sokturmazlardı. Yaptıklarınızla, gerçekleştirdiklerinizle, ortaya koyduğunuz iradeyle 17-25 Aralık’ta ferasetsiz girişim atmamakla, 6-8 Ilk Teşrin olaylarına teslim olmamakla, 15 Temmuz darbesine küşade ellerinizle beraber savaşım etmenizle gelişigüzel bugün Şark Akdeniz’dahi zaman Karadeniz’da özlük anlayışını ortaya koyan tıpkı taraftan erke arayan, bir taraftan doğal gaz arayan, acun ‘sen ne yapıyorsun, buralara giremezsin’ demesine karşın ben özgür ve özgür ülkeyim etrafımdaki coğrafyada hakkımı korumak benim genişlik esas vazifemdir diye niteleyerek…”

2002 yılı esasen itibaren SELIM Öğür ve bugün Topluluk İttifakı’yla bu arada Türkiye’ye hürriyet ve hürriyet bayrağının çekildiğini vurgulayan Aristokrat, “Bu ülkede yapılamayacak herhangi bir şeyi ‘beceremezsiniz, gerçekleştiremezsiniz, yapamazsınız’ dedikleri temas şeyi Tanrı’ın izniyle liderimize olan sadakatimizle gelişigüzel gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Türk milletinin idamlarla, darbelerle korkutulduğunu, seçkin 10 yılda aynı çarpış yapıldığını amma Türk milletinin bu korkuları yendiğinin altını çizen Aristokrat, şöyle konuştu:

“Süssüz benzeri hisse senedi değildi. Bu ülkede insanları ‘başı çıplak ve başı örtülü’ kendisine ayırdılar ve ‘bunu tıpkısı değişik araya getiremezsiniz’ dediler. Siz o korkuyu yendiniz. Bu ülkede ‘siz Ayasofya’yı açamazsınız, Ayasofya’yı açarsanız bize cebin başkaldırışınızdır’ dediler. Bu ülkenin Reisicumhur imzasıyla, bu millete olan güvenciyle beraber Ayasofya’yı açtı ve bu başkaldırıyı ortaya koydu. Burada size söylüyorum, insanlar birbirine bu ülkenin geçmişinde fısıldayarak ‘bizim otomobilimiz ne olacak?’ diye sorarlardı. Kilitsiz Küreksiz ve kesin. Zira bu ülkede araba düzenlemek isteyenin feleğini ters çevirmişlerdi. Tayyare yarmak isteyenin feleğini zıt çevirmişlerdi. Fayrap Etmek isteyenin feleğini menfi çevirmişlerdi.”

-“Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır”

Türkiye’yi göbekten sınırlanmış tıpkı büyüklük haline deklare etmek isteyenler olduğunu tamlayan Soylu, şunları söyledi:

“Biz Amerika’ya göbekten mecbur olacağız, Avrupa’ya göbekten sınırlanmış olacağız, onlar hangi talimat verirlerse onu harfiyen hesabına getireceğiz ayrımsız devlet modunda bizi görüyorlardı. Zaman velev ki büyükelçilerle masaya oturanlar yine aynısını görüyorlar. Amma bu kurum bugün Cumhur İttifakı büyük benzeri inançla bilcümle engelleri aşarak, şunu size söylemek istiyorum, siz inhina gerçekleştirdiniz ve mazlum ve mağdur ülkelere de milletlerin pekâlâ devrim gerçekleştireceğini söylediniz.

Eğer bu iradeyi ortaya koymasaydınız, siz koymasaydınız 17-25 aralıktan sonra 2014 seçimlerinde konfirmasyon olsaydınız, 6-8 Ilk Teşrin olaylarından sonra konfirmasyon olsaydınız 7 Haziran’da, teşrinisani seçimlerinde tasdik olsaydınız, 15 Orak Ayı’dan sonra doğrulama olsaydınız, Hakurk’tan Afrin’e kadar yıldırı koridorunu bugün kurmuşlardı. Bunu çok kemiksiz söylüyorum. Hoppadak bu ülkenin bugünlerini değil, bu ülkenin yarınlarını birlikte köle alacaklardı ve teslim olacaklardı. Bu oyunun arkasında Amerika ve Avrupa vardır. Biz elden PKK’yı yenik etmiyoruz, tığ sadece FETÖ’yü yenmiş etmiyoruz, biz yemeden içmeden kazançlı saldırıları bize tetikleyenleri aşınmış etmiyoruz yıllarca bu ülkenin kalkınmasını, gelişmesini istemeyen gene söylüyorum göbekten onlara kapalı olmamızı isteyen Amerika’yı ve Avrupa’yı yeniyoruz ve Recep Tayyip Erdoğan’la yeniyoruz, Topluluk İttifakı’yla yeniyoruz.”

“Geçmişin verdiği hasarları yıpranmamış onarıyoruz”

Misyonlarının yıpranmamış başladığını tamlayan Aristokrat, “Geçmişin verdiği hasarları kullanılmamış onarıyoruz” ifadesini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye elan gani yerlere getireceğine meni fail Aristokrat “Şimdi çabucak bulunduğumuz çağın madun yapısını yapmadık, tıpkı zamanda geçmişin açıklarını kapattık, aynı zamanda 21. yüzyılın tamamının zir yapısını gerçekleştirdik. Demin yeni başlıyoruz, koşmak zamanı. Göreceksiniz SELIM Fırka ile Cumhur ittifakı ile MHP ile BBP ile anca aynı seyahat ortaya koyacağız ki vakit kaybetmeden ülkemizin değil etrafımızdaki coğrafyaya biçtikleri o makus tarihi zir arka edeceğiz ve insanlığa tıpkısı ülkenin dünyaya nasıl yararlı olduğunu bu arada göstereceğiz.” değerlendirmesini yaptı.

2023’ün hemen bire bir seçim yılı olmadığını, Cumhuriyetin bir numara asrından ikinci asrına devri olduğunu kaydeden Soylu, “Yani tığ cumhuriyetin hem birinci asrını yaşadık, sıkıntıları dertleri baskıları, zorlukları, zorbalıkları, küstahlıkları, özgürlüklerimizin kısıtlanmasını, bize yukarıdan aşağıya pus sallayanları, bizi çurçur görenleri, tezyifkâr görenleri ama ondan kurtulmasını ve ayaklarımızı üzerinde durmasını sağladık.” dedi.

“Demincek Cumhuriyetin ikinci asrına 29 Ekim 2023’te bilcümle alay malay gidiyoruz” diyen Soylu, “29 Teşrinievvel 2023’te yıpranmamış tıpkısı asrı yeniden bu nesille bu arada Allah’ın izniyle birlikte yakalayacağız. Amma bu asırda tıpkısı evvel asırda yani güncel asırda yaşadıklarımızı gelecek nesillerimize bırakmamamız geçişsiz. Bizim yaşadıklarımızdan aldığımız tecrübeyle onların önlerindeki engebeleri tamamen kaldırmamız geçişsiz. ve hep gelişigüzel kaldırmamız geçişsiz. Bu fırsat önümüzdedir, bu fırsat heba etmememiz lazım. Onun üzere çok gitmek çokça mücahede izhar etmek ve çokça boğuşmak gerekir.” diyerek konuştu.

Bakan Soylu, Türkiye’nin etrafındaki hep coğrafyalarda Türkiye sevgisi ve Recep Tayyip Erdoğan sevgisi olduğunu belirterek, Türkiye’den beklentisi olan takatli çokça ülkenin olduğuna dikkati çekerek, “Ati nesillerimizin önüne ateş parçası tıpkısı Türkiye, iri ayrımsız Türkiye’yi, hep riskleri alarak bırakmak zorundayız. Çokça çalışmak zorundayız.” dedi.

Teşkilat üyelerine “çokça çalışılması” gerektiğini anlatım eden Soylu, şunları kaydetti:

“2023 seçimlerinde yavaş yavaş gelişigüzel yere gireceğiz. yavaş yavaş herkese anlatacağız, adım adım bu ülkeyi nerelerden getirdiğimizi, nerelere getireceğimizi, gelecekte neler yapacağımızı esbak Türkiye’nin ne hallere sokulması geçişsiz geldiğine müsaade etmediğimizi sorumluluk eğmediğimiz, bel bükmediğimizi anlatmaya çalışacağız. Kalem çeşit zorluklarla karşılaştığımızı ama masalara oturup bu ülkenin özgürlüklerini bu ülkenin bağımsızlığını birilerine peşkeş çekmediğimizi, sükûnet üzere mutluluk amacıyla seçimde 3 çıngı fikir almak üzere bu ülkeyi satmaya çalışanlara, bu ülkeyi Amerika’ya devretme etmeye çalışanlara fırsat tanımadığımızı, bu ülkenin zat kaynakları ile bu arada büyüyeceğini onlara anlatmalıyız.”

“Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar”

Ulus İttifakı’na seçimlerde milletin karşılık vereceğini rapor eden Soylu, “Bire Bir taraftan FETÖ ile anlaşacaklar bir taraftan PKK ile anlaşacaklar, ayrımsız taraftan hat ötesinde teskereye yarayışlı oyu verecekler, bir taraftan bu ülkenin bütün ahlaki değerlerine saldıracaklar. Avrupa’ya ve Amerika’nın onlara ne dediyse hepsine teyit olacaklar. Bu ülkede milletin karşısına çıkacaklar. Ulus bunların boyasını önümüzdeki seçimde benzeri şekilde akıtacak, dökecek ve takke düşecek yağır görünecek.” diyerek konuştu.

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun Sakarya ziyaretine üstelik değinen Aristokrat, “Herif Sakarya’ya gidiyor, coğrafya âlim yok, tarih âlim namevcut. Tıpkı da Sakaryalıların nezdinde söylüyor. Onlar biliyorlar temas şeyin hangi olduğunu, elbette olduğunu. Tıpkısı da Türkiye Cumhuriyeti devletini idare etmeye bunlar hep beraber iştahlı oluyorlar. Birbirlerine düşmüşler, alttan birbirlerini bıçaklıyorlar. Dertleri memleketimize, milletimize bakım değil, ‘hangi televizyonu ben sahipleneceğim’. Millete hizmet üstüne ayrımsız savaş ortaya koymuyorlar. Medyanın sahiplenmesi konusunda benzeri savaş ortaya koyuyorlar. Cenabıhak esirgesin Cenabıhak milletimizin eline bunları düşürmesin.” ifadelerini kullandı.

“Ölçünüz Cumhurbaşkanımız olsun. Tün – güneş çalışan, gelişigüzel saniyeyi bu talih için, bu yabanlık üzere, ‘acaba hangi yapabilirim’ diye değerlendiren, seçkin kalem saldırıya döş geren ve bütün bu saldırılarla birlikte bu saldırıları aşınmış etmeyi başaran, milletle beraber olan benzeri Cumhurbaşkanımız var. O dünyanın yeryüzü hayatiyetli lideri şu dakika.” diyen Aristokrat, Cumhur Reisi Erdoğan’ın milleti yanıltacak tek adımı bugüne büyüklüğünde atmadığını, emin ve aktif tıpkısı lider olduğunu sözlerine ekledi.

Aristokrat, henüz sonradan Dava Ocakları Kırklareli Başkanlığı ve MHP Kırklareli İl Başkanlığını ziyaret etti.Share: