İçişleri Bakanı Aristokrat: “Beyyine harf ünlü Hüsamettin Tanrıkulu yakalandı”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HD PKK’nın Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere eylem için gönderilen ‘Beyyine’ kod Hüsamettin Tanrıkulu’nun yakıldığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, içtimai paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Sevgili Kılıçdaroğlu; dağ bire bir fen elan: HDPKK’nın, Lavrion Kampı’ndan Türkiye’ye, büyükşehirlere eylem için gönderilen, Tanıt kod Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul ve Diyarbakır Emniyeti marifetiyle yakalandı. Vakit Kaybetmeden savunduğun HDPKK’nın değil Yunanistan’ın üstelik ilgiye ihtiyacı var” dedi.

Güvenlik Umumi Müdürlüğünden yapılan mukayyet açıklamada üstelik, “Güvenlik Umumi Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Emniyet İstihbarat Büro Müdürlüklerince düzenlenen icraat sonucunda Yunanistan Lavrion Kampı’nda baltalama eğitimi kayran, illegal yollarla Türkiye’ye giriş fail ve PKK/KCK’nın talimatı ile büyükşehirlerde silahlı ve bombalı etkili gösteri hazırlığındaki Tanıt kod adlı Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul’birlikte yakalandı” denildi. – ANKARAShare: