İç Anadolu’dan depremzedelere yardımlar sürüyor

Sivas, Kayseri, Nevşehir ve Kırşehir’den, 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara yardımlar bitmeme ediyor.

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde hayırseverler, deprem bölgesine yürümek üzere kestirdikleri nezir kurbanlarının etleri ile gıda ve yataktan oluşan yardımlarını Hacı Tasavvur Camisi görevlilerine doğrulama etti.

Yardımlar, Kahramanmaraş ve Gaziantep’teki aşevlerine ulaştırıldı.

Cami imamı Bekir Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaraların sarılması noktasında desteklerini esirgemeyen ilçe halkına teşekkür etti.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde koordinatör namına fariza eden diyanet görevlisi Mustafa Yararlanmak ise bölgede yaraların sarılması için herkesin tek yürek olduğunu belirtti.

Kayseri

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’a kurdukları taşımalık kentte ihtiyaçların giderilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Uray, taşımalık kente 20 çamaşır makinesi ve 15 kurutma makinesi gönderdi.

Bölgedeki ekiplerin çalışmalarını yakından izleme fail Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konteynerlerde nazil 117 depremzede aileyi ziyaret ederek taleplerini aldı.

Nevşehir

Nevşehir Valiliği koordinesinde, depremden etkilenen illere yönelik düzenlenen müzaheret kampanyası devam ediyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden yapılan bağlanmış açıklamaya göre, depremzedelerin konaklaması amacıyla İl Özel İdaresince realizasyon edilen konteynerler, Kahramanmaraş ve Hatay başta tevessül etmek üzere bölgedeki illere gönderiliyor.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Kamil Duru, depremin hemen arkası sıra haddinden fazla sayıda hisse senedi makinesi ve personeli bölge illerine gönderdiklerini, afet alanlarında yaşam normale dönünceye büyüklüğünde yardım faaliyetinin süreceğini kaydetti.

Kırşehir

Kahramanmaraş merkezli depremlerin arkası sıra bölgeye Kırşehir’den 350 tır arkalama malzemesi gönderildi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, ilk depremin yaşandığı günden itibaren bölgeye çok sayıda taharri kurtarma, UMKE ve keyif ekiplerinin da olduğu 1145 personel ve 86 aksiyon makinesi atıf edildi.

Valiliğin başlattığı kampanya kapsamında 340 tır kışlık materyal, hazfetmek, battaniye, halı, gaflet tulumu, eşya, içecek, un, aldatmak, hıfzıssıhha ürünleri, deva ve oyuncak, 2 tır odun, 8 tır pisik köpek maması, tahıl ürünleri, hayvan yemi ve 13 titrem deri ulaştırıldı.

Share: