İbrahim Çeçen Vakfından şişman sükse

İbrahim Çeçen Vakfı’nın kestirmece dokuz kamer kabilinden tıpkı süredir başlattığı IC Seçkin Ayak Topu akademi projesinde dört Ağrılı sportmen Milli Takımlar U-14 Mıntıka karmasına seçildi.

Ağrı, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars, Iğdır, Bingöl ve Erzincan illerinin 2009 tevellütlü futbolcularından oluşan muhtelit maçlarında Erzurum ve Erzincan karşılaşmalarında Erzurum karmasına 2-1 yenilen, Erzincan karmasını ise 3-1 aşınmış eden Dert karmasından 4 sportmen kesim karmalarına seçildi.

Verilen emeklerin karşılığını aldıkları için mutlu olduklarını söyleyen IC Vakfı Müdürü Dr. Meral Dinçer “Kısaca dokuz aydır bu çocuklarımızın akva ayrımsız futbol altyapısı alabilmeleri için çabaladık. Projemize IC Elit Yüksekokul ismini vererek futbola kullanılmamış başlayan çaplı sporcuları tıpkı araya ilam etmek istedik. Düpedüz bu çalışmalarımız sonucunda domestik ligde oynanan maçlar sonucunda IC Elit takımımız U-14 Dert şampiyonu oldu. Hafta böylecene yapılan bölge karmaları maçlarında ise dört sporcumuzu Milli Takımlar U-14 Toprak karmasına kazandırdık. Sıradaki hedefimiz ise Antalya’ya gidecek çocuklarımızın U-14 Milli takımına seçilmesidir” dedi.

Çocukların başarısı üzere tıpkısı çokça kurumun işbirliği yaptığını belirten Dinçer, “Bu başarıda Türkiye Ayak Topu Federasyonu Erzurum Mıntıka Müdürlüğü, Ağrı Tor Spor Kulüpleri Federasyonu, İl Milli Yetişek Müdürlüğü, Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğü ile antrenörlerimizin katkısı haddinden fazla nazik oldu. Hepsine İbrahim Çeçen Vakfı yerine teşekkür ediyorum. İlerleyen aylarda 5.IC Minikler Futbol Şenliğini düzenleyerek çocuklarımızın spor altyapısına katkımızı sürdüreceğiz ” dedi.

Milli Takımlar U-14 Erzurum Nahiye karmasına kaleci Kartal Uçar, Ileri Uç Haktan Belletici, Ilımlı Yer Emre Melik Kaya ve Stoper namına Beat Saika seçildi. – AĞRI

Share: