Husus kilitlerini patlatan sicilli haydut yakalandı

Muğla’nın Menteşe ilçesinde C.C. isimli vatandaşın evinden 50 bin lira ziynet eşyasının çalındığını ihbar etmesinin ardından Muğla, Denizli ve Antalya illerinden bap kilitlerinin göbeğini patlatarak çok sayıda hırsızlıktan araması kâin M.A. yakalandı.

İki ahit ilk akşam saatlerinde evine gelen C.C. isimli vatandaş, kapı kilidinin göbeğinin bulunmadığın gark etti. Eve girdiğinde ise 30 yaşlarında çepel sakallı aynı erkek şahsın çıktığını, şahısla yüz yüze geldiğini, şahsın koşarak kaçtığını gördü. Evde yaptığı kontrollerde kestirmece 50 bin TL değerinde ziynet eşyası ve parasının çalındığı ihbarında bulundu.

Muğla Emniyet Müdürlüğü Düzenlilik Yazıhane Müdürlüğü Hırsızlık ve Cepçilik Departman Amirliği ekiplerin olayın aydınlatılması için çokça sayıda asayiş kamera kaydını inceleyerek olayı gerçekleştiren şahsın çok sayıda evden hırsızlık kaydı bulunan M.A olduğunu belirleme etti. Münasebetsiz M.A’nın arkadaşı olan Ç.G.İ. ile Reze’ye geldikleri belirleme edildi.

Güvenlik kameralarından belirleme edilen aracın Denizli ilinde bulundukları tayin edildi. Denizli Asayiş Bölüm Müdürlüğü yetkilileri ile iletişime geçilerek anahtar ve şahıslar Sarayköy İlçe Inanma Müdürlüğü görevlerince yakalandı.

Şahısların yapılan açacak aramasında ve dal aramasında Menteşe ilçesindeki C.C’ye isimli vatandaşa ilişkin altın kolye, altın hırızma ve zer yüzük ele geçirildi. Denizli ilinde bile gerçekleşen 2 sayı bap göbeği delmek kanalıyla hırsızlık şüphelilerinin faailleri de bu eşhas olduğu belirlenirken, çevirgeç aramasında zula rapor edilen yerlerde Denizli ilinden çalınan 40 bin TL nakit para, haddinden fazla sayıda bezen eşyası ele geçirildi.

Sakil M.A’nın Antalya ilinden 4 sayı evden arakçılık dosyasından firarda olduğu, Antalya ilçesinden çaldığı kızıl kolye üst aramasında ele geçirildi. Araçta yapılan aramada antrparantez bap kilitlerinin patlatılmasında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Yakalanan 2 münasebetsiz Muğla Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğüne getirilerek burada yapılan işlemlerinin ardından Muğla Adliyesine irsal edildiler. – MUĞLAShare: