Husumetlisinin evini kundaklamaya gitti, ağabeyi vuruldu

Kocaeli’de ayrımsız zat husumetlisi olduğu şahsın evini kundaklayıp kaçarken, kaçan şahsın ağabeyi açılan dokunaklı sonucu yaralandı. Silahla yaralanan koca ve kundaklama eden kardeşin evlerinde yapılan aramalarda silah ve metal madde bulundu.

Görüngü, Kartepe Emekevler Mahallesi Cumhur Sokak’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 12 Haziran 2022 tarihinde bitişik olan Muhammet Fert A. (20) ile Erdinç D. (28) beyninde ağız dalaşı imdi. Tartışmanın büyümesi üzerine Muhammet Birey A. silahla Erdinç D.’yi silahla yaraladı. Olayın peşi sıra Muhammet Duygusal A. tutuklandı. Mevkufiyet süresi içerisinde Muhammet Can A’nın ailesi, Erdinç D. ve ailesi tarafından yıldırma edildiklerini ve kapılarının işaretlendikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Olaydan 3,5 kamer sonraları adli kontrol şartıyla azade kalan Muhammet Birey A. ise tehditler cihetiyle ailesi ile gelişigüzel İzmir’e gitti. Orada aynı müddet kalan Muhammet Can A. evini satmak amacıyla yaklaşık aynı hafta ilk Kartepe’ye geldi.

Husumetlisinin evini yaktı

28 Teşrinisani sabahı Topluluk Sokak’taki evinde esrar kokuları ile uyanan Muhammet Fert A. yangını söndürmeye çalıştı. Bu esnada karşısında husumetlisi Erdinç D.’yi gören Muhammet Fert A. evi kundakladığı düşüncesiyle havaya biraz halk yara açması üzerine Erdinç D. fenomen yerinden kaçtı. Silah seslerini duyan Erdinç D.’nin abisi Fazilet D. (32) Muhammet Can A.’nın evine akla yatkın yöneldi. Muhammet Fert A. husumetlisinin abisi Erdem D.’yi silahla vurarak yaraladı. Cebe seslerini duyan kasaba sakinleri 112 Evgin Davet Merkezine ihbarda bulundu. Fenomen adına mevrut afiyet ekipleri aracılığıyla dertli Fazilet D. ambulansla Kocaeli Heybet Hastanesine kaldırıldı.

Evden eroin ve zırh imdi

Polis silahı ile gelişigüzel Muhammet Fert A. ve Erdinç D.’yi görüngü durumunda yakalayarak gözaltına aldı. Şahısların evlerinde silah araması yapıldığı tam eroin maddeler ele geçirildi. Yaralanan Yiğitlik D.’nin evinde 1 kilogram 244 gram tütün, 29 sayı hap şeklinde bireşimli ecza, 1 skor el telsizi ve 1 sayı hassas ölçü ele geçirildi. Erdinç D.’nin evinde yapılan aramalarda ise 5 adet ruhsatsız tabanca, 27 skor fişek, 1 nüsha takoz ve 1 sayı bilezik yakalandı.

Taraflar tutuklandı

Emniyetteki ifadelerinin arkası sıra işlemleri tamamlanan kişiler adli makamlara irsal edildiler. Tevkif talebiyle mahkemeye gönderme edilen Muhammet Duygusal A.(20) bilerek cerh suçundan tutuklanırken, Yiğitlik D.(28) ise kalifiye kendisine basamak dokunulmazlığını ihlal ika ve mala uymazlık ita suçundan tutuklanarak ceza evine gönderildi. Yaralı Fazilet D.’nin tedavisinin ise kaldırıldığı hastanede devam ettiği öğrenildi. – KOCAELİ

Share: