Hüseyin Saksı: Senin Otellerini Dolduranlar, Trafiği Katre Edenler Bu Ülkenin Yüzde 10’u yahut Turistler.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Umumi Başkanı Hüseyin Temel, “Senin Bodrum’bile, Antalya’dahi, Ege’de otellerini dolduranlar bu ülkenin yüzde 10’u yahut turistler. Trafiği felç edenler bu ülkenin yüzdelik 10’u yahut turistler. Bunun dışında bu ülkenin yüzdelik 90’ı zaman evden çıkıp benzeri kafeye gidip öz emmek amacıyla adisyon ediyor. Bu cümle kalpsizlik sistemi” dedi.

BTP Genel Başkanı Hüseyin Başlangıç, iktidarın bolluk seviyesi için sav olarak kullandığı söylemleri eleştirdiği aynı video paylaştı. Mebde, sosyal medya hesabından, “Bahtiyar azınlıkların, talihsiz çoğunlukların ülkesi” notuyla paylaştığı videoda, otellerdeki, AVM’lerdeki ve trafikteki çokluk üzerinden ortaya tıpkı bolluk seviyesi çıkarılmasını eleştirdi. Çıban paylaştığı videoda şunları söyledi:

“8,5 MİLYON İNSANIN REFAHINI KÜSURAT YÜZDE 90’A PAZARLIYORLAR”

“Türkiye’de haddinden fazla enli ayrımsız tabir var. Yaz turizmi. ‘Antalya’dahi, Ege’de, Bodrum’üstelik otel bulamıyorsun’. Propaganda bu. ‘Full çekiyor otellerimiz. Trafiğe baksanıza her yerde araba. AVM’lere bak AVM’ler full çekiyor’ diyerek aynı yaymaca var. Bu ülkenin nüfusu 84 milyon. Bunun yüzdelik 10’u dünyalık sahibi olsa, tatile gitse, trafikte gezse, AVM doldursa 8,4 milyon kayırıcı yapar. Yunanistan’ın nüfusuna az daha balya, Avrupa’birlikte bir nice ülkenin nüfusundan çok. 8,5 milyon insanın refahını kalan yüzde 90’a pazarlıyorlar. Hakeza saçma bire bir mantık olanaksız.

“BU ÜLKEDEKİ BILCÜMLE KALKINMA FAKİRİN VERGİSİ İLE SAĞLANIR”

Bakın bu ülkedeki hep kalkınma fakirin vergisi ile sağlanır. Fakirin vergisi ile kalkmak için yapacağımız yolu, barajı, köprüyü vs. inşaatını de belli yüklenici gruplarına peşkeş çekeriz, onları daha de zenginleştiririz. Kimin parasıyla? Fakirin vergisiyle.

“BU SİSTEM TAŞ YÜREKLILIK SİSTEMİ. BU SİSTEM ADALETSİZLİKTİR. BU SİSTEM BASKI REJİMİDİR”

Senin Bodrum’üstelik, Antalya’da, Ege’de otellerini dolduranlar bu ülkenin yüzde 10’u yahut turistler. Trafiği damla edenler bu ülkenin yüzdelik 10’u yahut turistler. Senin AVM’lerini dolduranlar bu ülkenin yüzde 10’u veya turistlerdir. Bunun dışında bu ülkenin yüzdelik 90’ı bugün evden çıkıp ayrımsız kafeye gidip öz içmek için adisyon ediyor. Bu tümce gâvurluk sistemi. Bu cümle adaletsizliktir. Bu tümce sıkıntı rejimidir. Bu hep sunma hafif ve uslu tabirle akılsızlıktır, bu akılsızlıktır.”Share: