Hekim önlüğü giyip, boynuna steteskop takan inşaat işçisi hastanede yakayı ele verdi

Hekim önlüğü giyip, boynuna steteskop takan inşaat işçisi hastanede yakayı ele verdi

İnşaat işçisinin doktorluk oyunu gelişmemiş sürdü

TRABZON – Ağrı’dan inşaat işlerinde işlemek için Trabzon’a mevrut 20 yaşındaki tendürüst doktor önlüğü giyip boynuna stetoskop takarak girdiği Karadeniz Maharet Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’nde düzenlilik görevlilerinin dikkati yardımıyla yakalandı.

Alınan bilgiye bakarak, Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki Serkan A., inşaat işlerinde hizmet etmek için Trabzon’a geldi. Elan önceki satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Maharet Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne gelen yapım işçisi, acil servis önünde beklemeye başladı. Acil serviste mevcut triaj bölümünde aynı parasız yakını ile hemşirenin tartışmasını gören Serkan A., kendini hekim adına tanıtarak olaya engelleme etmeye çalıştı. Tartışma esnasında durumu fark fail sayrılarevi görevlilerin kendini hekim olarak tanıtan inşaat işçisinin yanına her an “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ego doktorum, burada dava mu var?” diye niteleyerek karşılık veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler eliyle yapılan incelemede kişinin hekim olmadığı belirleme edildi.

Hastane yetkililerinin şikayeti konusunda kendini doktor kendisine tanıtan kişi polis marifetiyle gözaltına alınırken, düzme doktorun daha geçmiş Rize’dahi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nde birlikte kendini hekim olarak tanıttığı ortaya bundan sonra. Ameliyathaneye kendini hekim yerine tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler yoluyla dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize’da kendini hekim namına tanıtıcı zat yakayı ele verirken, Serkan A.’nın emniyette verdiği anlatım dahi, hekim gelmek istediği için bu davranışı yaptığını belirterek, “Ego hekim değilim. Üzerimdeki yeşil doktor önlüğü ve stetoskopu geçtiğimiz yıl Ankara’da benzeri medikalden aldım. Doktor tevessül etmek istediğimden kontekst böyle aynı davranışta bulundum” dediği öğrenildi.

Gözaltına alınan Serkan A. hakkında adli iş başlatıldı.Share: