HDP’li vekilin ‘Kürdistan’ sözlerine AK Parti İl Başkanından tepki

YANLIŞSIZ Tümen Çanakkale İl Başkanı Naim Hırsızlık, Çanakkale’nin Nişan beldesinde planlı Kemal Kurkut Futbol Turnuvası’nda ‘Kürdistan’ ifadesi kullanan HDP Antalya Saylav Kemal Bülbül’e, “Bu yaşanan fenomen şehrimizde bir nice vatandaşımızın yüreğini acıtmış, şehrimizde martir sakıt şehitler kenti Çanakkale’mizdeki binlerce şehidimize rağmen burada onların kemiklerini sızlatan hadiseye faktör olmuşlardır” diyerek reaksiyon gösterdi.

10 Ağustos Çarşamba haset Çanakkale merkeze sadık Cebel beldesinde HDP Bilgisizlik Merkezi ve HDP Kadın Meclisi marifetiyle Dağ Spor Kulübü yoluyla işletilen halı sahada HDP Antalya Milletvekili Eksiksizlik Bülbül’ün bile konuk olarak katıldığı Kemal Kurkut Futbol Turnuvası düzenlendi. Turnuvada bir meşveret işleyen HDP’li Mebus Bülbül, “Türkiye’nin ve Kürdistan’ın ayrıksı yerlerinde turnuvayı sürdüren arkadaşlara birlikte sevgiler, saygılar ve başarılar” ifadesini kullandı. Bunun üstüne evvel Dağ Spor Kulübü Başkanı Ahmet Rasim Başak ve Kepez Spor Altyapı Sorumlusu Haysiyet Topsoy, “HDP Bilgisizlik Merkezi aracılığıyla Eksiksizlik Kurkut Futbol Turnası düzenlenmiştir. Dağ Spor’un işlettiği halı sahada planlı bu turnuvadan Cebel Spor Başkanı ve yönetimi namına bilgimiz, alakamız ve iznimiz asla olmamıştır. Kamuoyunda tartışıldığı kabil bizim dahi milli duygularımızı zedeleyen aynı davranıştır. Bu yüzden Kepez Spor’daki görevlerimizden istifa ediyoruz” şeklinde yayınladıkları açıklamayla istifa ettiklerini duyurdu.

“Ne mantık, ne akılla bu olaya müsaade ettiğini tığ zül ediyoruz”

HDP’li vekilin ‘Kürdistan’ sözlerine aksülamel gösteren DOĞRU Öğür Çanakkale İl Başkanı Naim Çalma, “10 Ağustos Zaferi’nin 107. yıldönümünün kutlandığı bu eşsiz iklimde Çanakkale’mizde bu mukaddes topraklarda HDP’li icra vekili ve beraberindeki heyetin düzenlediği aynı ayak topu turnuvasına şahitlik ettik. Bu futbol turnuvasında HDP’li bakan ‘Kürdistan’ söylemlerini haddinden fazla rahatlıkla kullanabildi. Tabiatıyla bu turnuvanın yapıldığı kayran Acı Spor Kulübü’nün sahası. Nişan Spor Kulübü’nün başkanının, ‘Benim bu organizasyondan haberim bulunmayan. Bu sahayı kullanmaları üzere bizden herhangi bir talepleri olmadığı’ sözlerinin arkası sıra kendileri çok çalımlı bir tutum sergileyerek ricat etti. Dağ Spor Kulübü Başkanının istifasından anladığımız amacıyla bu kayran ‘Kürdistan’ söylemlerini kullanabilen icra vekili ve beraberindeki heyetle bu arada arkalarına birini, bazı güçleri alarak bu işi yapabildiklerini tığ anlıyoruz. Acı’da ayrımsız belediye reisi var. Kepez’deki yerel yöneticinin, belediye başkanının ne mantık, ne akılla bu olaya cevaz ettiğini tığ zaaf ediyoruz. Kendisinden benzeri izah bekliyoruz” dedi.

“HDP’li vekilin ‘Kürdistan’ söylemine cevaz eden tıpkısı tutumlu aklını katiyen kabul etmiyoruz”

Hakeza aynı irat müsaade fail aynı yönetici aklını kabul etmediklerini belirten Araklama, “Gine bir şekilde ayrımsız heyetin Boğaz Komutanlığındaki askeri personelimizin çöpünü toplamaktan tevakki fail Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan askeri personelin çöpünü toplamazken, burada o heyete mağaza tahsis etmesini esefle kınıyoruz. Şehrin domestik yöneticileri şehrin yerel dinamiklerini değerlendirip, şehrin vicdanına göre hareket etmesi müstelzim kişilerdir. Ancak biz burada Kepez Uray Başkanını hangi dahi Çanakkale Belediye Başkanını şehrin dinamiklerini ayn önünde bulundurarak, şehrin hassasiyetleri, değerlerini göz önünde bulundurarak hareket etmediğini düşünüyoruz. Bu yaşanan fenomen şehrimizde bir nice vatandaşımızın yüreğini acıtmış, şehrimizde şehit düşen şüheda kenti Çanakkale’mizdeki binlerce şehidimize karşın burada onların kemiklerini sızlatan hadiseye faktör olmuşlardır. Bakın burada 15’lilerin, burada Anadolu’nun binlerce şehidimizin yattığı topraklarda yaşıyoruz. Bu topraklar hepimizin tamam maneviyatıyla topluluk çıkmamız gereken topraklar. Ancak burada benzeri HDP’li vekilin ‘Kürdistan’ söylemine cevaz eden tıpkısı hoşgörülü aklını asla kabul etmiyoruz. Burada evcil yöneticilerin sorunları herhangi bir kimse kendileri karışma gereğini yapmasını çabucak bekliyoruz” ifadelerine meydan verdi. – ÇANAKKALEShare: