HDP’li Sezai Kâmilen, PKK’lı ve HDP’li Semra Güzel’in tutuklanması sonrası haddini aştı: Bu memleketi başınıza pekâlâ yıkacağız

2017’üstelik Adıyaman’bile öldürülmüş PKK’lı Yanardağ Bora’nın çökertme telefonunda yapılan incelemede, HDP Diyarbakır Saylav Semra Fena Hâlde ile alay malay çekilmiş fotoğrafları bulunmuştu. Fotoğrafların basına yansımasının arkası sıra hazırlanan fezleke layıkıyla Pir’in dokunulmazlığı giderilmiş ve için yakalama emri çıkarılmıştı.

YURT DIŞINA KAÇMAYA ÇALIŞIRKEN YAKALANDI

Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yürüttüğü çalışmalarda, firari durumda mevcut HDP’li Semra Domuzuna’in yıldırı örgütü PKK/KCK vasıtasıyla yasa dışı şekilde az dışına huruç arayışında olduğu öğrenildi. Bunun üstüne İstanbul Güvenlik Müdürlüğü ile MİT’in kolektif gerçekleştirdiği operasyonda HDP’li Semra Fena Hâlde, İstanbul’dan 59 DG 606 plakalı açacak ile Edirne’ye giderken Silivri’deki tıpkısı dinlenme tesisinde, “muhacir kaçakçılığı”, “resmi belgede düzmecilik” ve “konut dokunulmazlığını ihlal” suçlarından kaydı olan sürücü Aladdin G. ile “terör örgütü propagandası düzenlemek”fecir kaydı mevcut Fırat D. ile gelişigüzel yakalandı.

TUTUKLANDI

“Ay Işığı Şahan” adına düzenlenmiş sahte kimlikle Silivri’deki ayrımsız tatil tesisinde yakalanan Güzelce, emniyetteki işlemlerinin peşi sıra esenlik kontrolünden geçirilerek İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Için yakalama kararı kâin Pir, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Yıldırı ve Düzenli Suçlar Bürosundan soruşturmanın yürütüldüğü Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına bağlanarak, Curcunalı ve Fon Bilişim Sistemi (SEGBİS) vasıtasıyla ifade verdi. Müddeiumumilik, Adamakıllı’i durdurma talebiyle nöbetçi barış ukubet hakimliğine sevk etti. “Silahlı terör örgütüne üye almak” suçundan aranan ve Edirne’ye giderken yakalanan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, atıf edildiği Ankara Hazar Ceza Hâkimliğince tutuklandı.

TEMELLİ’DEN KÜSTAH TEHDİT

Olay sonrası eski HDP Adam Genel Başkanı ve Van Mebus Sezai Sırf dahi zat içtimai iletişim araçları hesabından skandal benzeri paylaşımda bulunarak tehditler savurdu; ”Bir babanın başına Diyarbakır’ı yıktınız; Diyarbakır vekilimizi birlikte zulümle gözaltına alarak düşmanlığınızı tıpkı nöbet elan gösterdiniz. Diyarbakır’ın size sözü olsun, bu memleketi başınıza katiyetle yıkacağız.”

TEPKİLER SONRASI BİR PAYLAŞIM DAHA

Tamamıyla attığı skandal tweet’in peşi sıra yükselen tepkiler sonrası yeni benzeri paylaşım daha yaparak “Anadili Türkçe olup üstelik ülkü yaşayanlar için gelişmemiş bir grado; ‘…başına yıkmak’; takılmak, argın etmek (bu iktidarın başına musallatız ve on paralık kuşkunuz olmasın haşat olup gidecekler)…” ifadesini kullandı.Share: