HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ SEMRA GÜZEL’İN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

PKK’lı teröristle fotoğraflarının ortaya çıkması sonrası dokunulmazlığı kaldırılan ve hakkındaki yakalama kararı neticesinde yakalanarak tutuklanan HDP Mebus Semra Iyicene’in ifadesi ortaya imdi. İstanbul Hak Sarayı’ndan SEGBİS ile Ankara 3’üncü Sulh Ceza Mahkemesine bağlanarak anlatım veren Sunturlu, “Ayrımsız kısım fotoğraflarında zarfında bulunduğu adsız şahit beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış benzeri anket yürütülmüştürö dedi.

Adıyaman’da 2017’de işsiz hale getirilen PKK’lı Volkan Boran’ın çökertme telefonundan silahlı ve candan fotoğrafları sâdır ve dokunulmazlığı düşürülen HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Fena Hâlde, üzerine 5 ay evvel çıkarılan yakalama kararının arkası sıra evvel yurtdışına çıkmak üzereyken yakalanmıştı.

“ERKIN BIRAKILMAMI İSTİYORUM”

İstanbul Hak Sarayı’na getirilen Pir,  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na bağlanarak SEGBİS ile ifade vermesinin peşi sıra Ankara 3’üncü Hazar Ceza Mahkemesi’ne bağlandı. Buradaki ifadesinde Güzel, “Üzerime ertelenmiş suçlamayı kabul etmiyorum. Ben bu usa vurma sürecini ağız ağıza siyasi tıpkısı proses olarak değerlendiriyorum. Benzeri bölük fotoğraflarında içinde bulunduğu bilinmedik tanık beyanları ile içi doldurulmaya çalışılmış aynı soruşturma yürütülmüştür. Bu fotoğraflara ilgili yerine benzeri tek ego yargılanmıyorum. Gayrı yargılananlar tutuklanmadan yargılanmaktadırlar. Zaman benim üzerimden yargılanan HDP’dir. Aynı seçim propagandası yerine değerlendiriyorum. Aklanma ile sonuçlanan birçok model kararlar olmasına karşın benim dosyam tutuklanmaya irsal olarak huzura gönderilmiştir. Serbest bırakılmamı istiyorum” dedi.Hakimlik kararında, karanlık Güzelce aleyhine beyanlar, HTS kayıtları, baz bilgileri, terör örgütü mensuplarıyla gelişigüzel güya askeri eğitim bilimi alanında fariğ fotoğrafların bulunması ve bütün dosya kapsamında şüphelinin suçu işlediğine dair kuvvetli yanlışlık şüphesinin bulunduğu ve delillerin elan bilcümle olarak toplanmadığı kaydedildi.Iyice’in yakalandığı esnada üstünde özlük fotoğrafı mevcut “Ay Işığı Şahan” namına düzenlenmiş kimlik bulunduğuna kayran verilirken cümle aramalara rağmen bulunamaması üstüne için yakalama kararı çıkarıldığı ve bu karara güvenerek ifadesinin alındığı belirtildi.

Güzel’in kaçma şüphesi bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmasına hükmedildi.

Share: