Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Gürcan, Niğde’de konuştu Açıklaması

Hazine ve Maliye Vekil Yardımcısı Gürcan, gelişim adamlarıyla aynı araya geldi

NİĞDE – Niğde’dahi hisse senedi adamları ile ayrımsız araya mevrut Kaynak ve Maliye Nazır Yardımcısı Mahmut Gürcan, Türkiye’deki soylu erki büyümenin çabukça bitmeme ettiğini söyledi.

Bakan Yardımcısı Gürcan, Niğde Valisi Mustafa Koç’u ülfet ettikten sonradan bir otelde planlı “Niğde İş Dünyası Buluşması” programında banak yaptı. Türkiye ekonomisinin akıbet 9 çeyrektir muttasıl büyümeye devam ettiğini rapor eden Gürcan, tahaccüm rakamlarının devam etmesini beklediklerini aktardı.

Gürcan, Türkiye’nin aceleci büyüyen ekonomilerden biri olduğunu vurgulayarak, şunları söyledi:

“G-20 ülkeleri içre evvel üç sıradayız ve bu üstelik bizim arz şişman avantajımız. Ülkemizdeki kazançlı tahaccüm hızlı hızlı devam ediyor. Niğde’dahi kurulan organize uran bölgelerinde şu anda düz bulmanın imkanı namevcut. Türkiye’de henüz geçmiş yıllardaki krizlerde bütün gördük, fabrikalar kapanıyordu, işten çıkarmalar artıyordu ancak bu sene bizde herhangi bir ne kadar mugayeret hep ‘kriz yaşanıyor’ dese dahi Türkiye sanayisinde tek ahit aynı akse yaşanmadı. Yatırım ortamını iyileştirdik, yatırımların devam etmesini sağladık. 9 aydır yatırımlarımız aheste olarak arttı. Bundan ahir süreçte üstelik yatırımlarımızı artıracağız.”

Akıbet zamanlarda muhalefetin “hareket yerleri kapanıyor” şeklinde eleştirileri olduğuna değinen Gürcan, kullanılmamış kurulan ve açılan ortaklık sayısının yüzde 24,9 çoğalma gösterdiğini geçen yıl açılan 90 bin 918 iştirak sayısının bu yıl 113 bin 577’e çıktığını belirtti.

Gürcan, KOBİ’leri üstelik geliştirmeye bitmeme ettiklerine belirterek: “2003 yılında 1,7 milyon KOBİ’miz varken zaman geldiğimiz noktada 3,6 milyon KOBİ’ye ulaştık. KOBİ’lerimizi destekliyoruz, KOBİ’lerimizle ilişik hele KGF paketleri açıklıyoruz. Hem yüreklilik büyümesi sağlıyoruz hem da ayrıksı umum alanlarda KOBİ’lerimize evleviyet tanıyoruz. KOBİ’ler marifetiyle 2003’te 5,3 milyon güç istihdam edilirken zaman bu rakam 11 milyon 500 bine ulaştı. KOBİ’lerimizin kredilerinde çokça yoğun nema oldu. Yüzdelik 80,7 tıpkısı itimat büyümesi gerçekleşti. İnşallah Sayın Bakanımızın açıklayacağı bakir tıpkı KGF paketiyle KOBİ’lere kırıcı şekilde bindi vereceğiz” diyerek konuştu.

Programa, SELIM Tümen Niğde Milletvekilleri Müşkül Ergun ve Muhik Gültekin ile Belediye Reisi Emrah Özdemir ve aksiyon dünyası temsilcileri katıldı.

Share: