Hayrabolu’da 19 Eylül Gaziler Haset kutlandı

Hayrabolu ilçesinde 19 Eylül Gaziler Haset dolayısıyla tören düzenlendi.

Alpullu Caddesi’ndeki Şehitlik Parkı’nda planlı törende, çelenklerin Atatürk Anıtı’na sunulmasının arkası sıra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Hayrabolu Temsilcisi gazi Büyük Bağ Bozumu, törende yaptığı konuşmada, şu ifadeleri kullandı.

“Sizler sunu büyük gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün güçlü birer temsilcisisiniz. Sizler şehitlerimizle Cumhuriyet’imizin teminatı ve anne taşlarısınız. Bayrağımız, vatanımızın üstünde özgürce dalgalanıyorsa sizin emsalsiz fedakarlığınız sayesindedir. Gururla taşıdığınız gazi unvanı, Ata’mızdan biz gazilere zeki fail genişlik nazik mirastır. Balaban önderimiz Mustafa Eksiksizlik Atatürk’e mareşal rütbesi ve yiğitlik unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Haset’nü kutluyoruz. Yekpare gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi şükran ve şükranla anıyorum.”

Törene Ilçebay Eyüp Fırat, Garnizon Başbuğ Vekili Kaymakam Koray Yiğiter, Belediye Reisi Osman İnan, Cumhuriyet Altını Savcısı Hacı Mehmet İlhan, İlçe Inanma Müdürü Naci Alageyik, İlçe Kurnaz Komutanı Üsteğmen İsmail Delicesine, ofis müdürleri, gaziler ve martir yakınları ile öğrenciler katıldı.

Share: