Hatay’da enkazdan gaileli çıkan buğulanmış koca ve gelini Kırklareli’nde tedavi ediliyor

Kahramanmaraş merkezli depremler zımnında Hatay’da evlerinin yıkılması sonucu gerileme altında kalarak yaralanan 73 yaşındaki İbrahim Çıpa ile gelini 29 yaşındaki Bilgili Demir’in tedavisi Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bitmeme ediyor.

Demir ailesinin 6 kişilik ferdi, depreme Kırıkhan ilçesindeki iki eğik evlerinde yakalandı.

Sarsıntının geçmiş saniyelerinde oğlu ve torunlarını evden çıkarmayı başaran İbrahim Çıpa, görme engelli eşi ve gelinini bile boşaltmak amacıyla gene eve girdi.

Bu sırada sarsıntının artmasıyla Çıpa, eşi ve gelini göçük altında kaldı.

Gelini ve kendisi binadan çıkmayı başaran İbrahim Çıpa’in eşi Safiye Çıpa enkazda yaşamını yitirdi.

Eşini toprağa veren İbrahim ve gelini Bilgili Çıpa, yanık yerine Kırklareli Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesine getirildi.

“Mehabetli Rabbim bire bir henüz hakeza ayrımsız molekül yaşatmasın”

Çıpa, AA muhabirine, depremde eşini ve çokça sevdiği insanları kaybettiğini söyledi.

Çok üzgün olduğunu anlatım eden Demir, yer sarsıntısı dolayısıyla şişman korkular yaşadığını belirterek, “Mefret Rabbim ayrımsız elan hakeza aynı husus yaşatmasın.” dedi.

Depremin olduğunu fark ettiğinde oğlu ile torunlarının dışarıya çıkmasını sağladığını anlatan Çıpa, “Benim hanım ‘ah anam’ dedi. Odadan koridora gelip kapının mandalını açamadan sülale yıkılmaya başladı. İki aktarılma sonraları hayatını kaybeden hanımımı enkazın altından çıkardık. İlçe mezarlığında toprağa verdik.” diyerek konuştu.

Çipo, depremin boyutunu enkazdan çıktıktan sonra anlayabildiğini tabir etti.

Devletin yardımlarının bölgede aheste şekilde bitmeme ettiğini vurgulayan Çıpa, “Allah devletimizi başımızdan yarım yamalak etmesin. Bize bu kadar yardım yollayandan, yeryüzü ufak bire bir bisküvi yollayandan Tanrı razı olsun. 7 mahiye torunuma yardımdan bire bir bisküvi aldık, dünyalar bizim oldu, sevindik bala için. Tanrı razı olsun devletimiz yetişti, şeb askerlerimiz geldi tırlarla yiyecekler dağıttılar. 10 ilde hakeza benzeri yer sarsıntısı oluyor, Tanrı razı olsun halkımız yetişiyor, devletimiz yetişiyor. Hiçbir talih bunu başaramaz, ser edemez tür değil. Tanrı razı olsun. Devletimiz var olsun.” ifadelerini kullandı.

Share: