Gördesli şehitler dualarla anıldı

Gördesli şüheda dualarla anıldı

MANİSA Manisa Büyükşehir Belediyesi şehadetinin 19. yılı olan Gördesli martir Bitirmiş Astsubay Üstçavuş Özgür Artunç ve şehadetinin 37. yılı olan Şehit Cingöz Asker Yakup Çavuldak’ı, memleketleri Gördes ilçesinde dualarla andı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördesli şüheda Jandarma Gedikli Üstçavuş Hür Artunç ve Jandarma Er Yakup Çavuldak amacıyla şehadetlerinin yıldönümü olması dolayısıyla ihtifal programı düzenledi. Gördes pazaryeri alanında düzenlenen yâd etkinliğine Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanı Gökhan Arslan, Gördes Şehremaneti Başkan Yardımcıları Ahmet Sıhhatli, Necati Temiz, İlçe Cingöz Komutan Vekili Abdullah Sarpdağ, İlçe Inanma Amiri Başkomutan Tığ, MHP İlçe Başkanı Abdurrazik Yonat, Çiğiller Mahalle Muhtarı Ateşli Ertaş, Kalemoğlu Mahalle Muhtarı Selami Basit, şehit yakınları ve sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri katıldı.

Dualar kül şehitler amacıyla

Programda ilk yerine ermiş şehitlerin ruhlarına ithafen dualar okundu. Daha sonraları mevlit okundu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Hareketli İkram Aracı ile vatandaşlara pilav hayrı de gerçekleştirilen programda, Gördesli şehitler ve tüm şüheda nazikâne anıldı. Programın sonuç bölümünde Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Daire Başkanı Orçun Abalı ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Gökhan Arslan vasıtasıyla şehit ailelerine Yasin-i Mukaddes ve Türk Bayrağı bağış edildi. Evlatlarını vatan üzere feda fail ailelere Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün’ün selamlarını ileten Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, Büyükşehir Belediyesi yerine rastgele ant martir ailelerinin yanlarında olduklarını ifade etti.

Share: