Gizemli iyilikçi vatandaşın 85 bin lira bakkal borcunu ödedi

Esrarengiz hayırsever vatandaşın 85 bin lira bakkal borcunu ödedi

97 kişinin 85 bin lira tutarındaki bakkal borcunu ödedi

ÇORUM – Çorum’un Sungurlu ilçesinde seçme sene anlaşılan aralıklarda ortaya çıkan gizemli iyicil, tıpkısı öğün henüz itidalli imdi. Bu sefer 10 mahalle bakkalına borcu olan 97 vatandaşın 85 bin lira tutarındaki borcunu ödedi.

İlçede kimliği bilinmeyen tutulan aynı iyilikçi, mahalle bakkallarına borcu olanların borçlarını ödedi. Bakkala borcunu ödemek üzere gelen vatandaşlar ise borçlarının olmadığını duyunca sevinçten havaya uçtu. Borcunu ödemeye gelenlere durumu anlatan mahalle bakkalları, vatandaşların çokça sevindiğini belirterek, “Mufassal yıllar borcu olanlar vardı. Durumları bereketli sıfır vatandaşlarımız borçlarını ödemekte yüklülük çekiyordu. Bu duruma çokça sevindiler. Allah iyilikçi vatandaştan razı olsun dediler. İnşallah bu hareket avangart olur bile hakeza hayırseverlerin sayısı çoğalır” şeklinde konuştu.

Mahalle sakinleri ise, “Böyle hayırseverlerden Tanrı razı olsun. Bu zamanda sayıları azaldı. Bu olayları kazanmak oldukça çokça güzel. Herkesin yaşıt alması gerekiyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: