Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Temurci: “Keşki 48 Saat İçerisinde Sahada O Yardımların Ayrımsız Kısmını Yapabilseydik”

HÜCCET DEMİRCİOĞLU

Depremin etkilediği Osmaniye’deki taharri istirdat çalışmalarını yerinde inceleyen Ati Partisi Genel Başkan Yardımcısı Esaslı Temurci, “Yegâne üzüntümüz, bir tane keşkemiz… Keşki kırk sekiz saat içerisinde sahada o yardımların bire bir kısmını yapabilseydik” dedi.

Gelecek Partisi Umumi Başbuğ Yardımcısı Dürüst Temurci, hareket bölgesi Osmaniye’yi mülakat etti. Yakınlarından vukuf bekleyen tıpkısı vatandaş, Temurci’ye; “Yeğenim var. Sekiz gönül şu zaman içeride yakınımız var zaman işte önce günden beri bekliyoruz” dedi.

Bir ayrıksı vatandaş ise kardeşini beklediğini belirterek, “İçeride beş eşhas, yapacak ayrımsız öz namevcut” dedi.

“ALMANYA BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR ESMER PARÇASINDA TÜRKİYE’DE DEPREM YAŞANDI”

Akıllıca Temurci, şunları söyledi:

“Maalesef Adıyaman’dan başlayarak sekiz dokuz noktaya gittik. Türkiye’nin seçme durumunda âdeta çokça büyük felaketin izlerini görüyoruz. Şu anda Osmaniye’birlikte arkada benzeri enkazda gine kurtarma çalışmaları devam ediyor. Gerçekte Türkiye’nin hiçbir yerinde şu anda depremin etkileri cemi anlamıyla ortadan kaldırılmış değil. Şöyle düşünün, Almanya kadar benzeri karaca parçasında Türkiye’dahi hareket yaşandı. Bu ihtimal tıpkı ülkenin, benzeri devletin değil, on devletin üstesinden kalkamayacağı haddinden fazla şişman ayrımsız ülkü ama çok temiz ayrımsız milletimiz var kavim gelişigüzel noktaya yardım götürdü.

“ÖZELLİKLE ÇADIRA ÇOKÇA ACİL ÇADIR İHTİYACIMIZ VAR”

Biricik üzüntümüz, biricik keşkemiz keşke kırk sekiz saat içerisinde sahada o yardımların aynı kısmını yapabilseydik. Adıyaman’dahi bizim kardeşlerimiz, dostlarımız gittiğimizde 60. saatte kurtarma ekibinin geldiğine şahit olduk. Doğrudur, gelişigüzel yere yetişilemezdi amma vatandaşlar dahi bu konuda engellenmiş oldu. Şu an önümüze bakacağız. Cenazelerimizi defnedeceğiz fakat yeni sorunlarımız var. Nedir yıpranmamış sorunumuz? Barınma. Nedir kullanılmamış sorunumuz? Isınma. Onun için burada sizlerin marifetiyle hep Türkiye’ye çığırmak istiyorum. Ne tamam Cenabıhak rızası amacıyla taşımalık kentler ve hele çadır… Çokça ivedi oba ihtiyacımız var. Bakın Türkiye’bile 26 milyon insanı etkileyen 13 milyon kişiyi aracısız etkileyen tıpkı depremden bahsediyoruz. Bu Yunanistan nüfusundan henüz büyük bire bir erkek dolayısıyla şu anda bölgeye gıdadan haddinden fazla daha aşkın gerekseme olan madde çadırdır, ısınma ihtiyacıdır, sağlıktır, doktorlardır…

“BÖLGEDE ACİLEN SAHRA HASTANELERİ KURMALARI GEREKİYOR”

Bakın bizim şu anda güzeşte akşam ezanı dün sabahleyin sayın Genel Başkanımız bölgeyi dolaştı, uğurladık. Sare Davutoğlu biliyorsunuz eş veladet mütehassısı. Kendisini Antakya’ya götürdük ve şu anda orada doktor eksiği olduğu üzere orada çalışıyor. Ne tamam doktorlar bölgeye gelsin. Doktorlar bölgeye gelsin ve serencam yerine üstelik hususi hastaneler birçok yerde hastanelerimiz yıkıldı. Cenazelerimiz dışarıda, hastalarımızla ilgilendiren namına çokça çetin sorunlar var. Onun amacıyla dahi etibba takkadak gelmesi değil, hususi hastanelerin birlikte bu bölgede derhâl çabucak kumluk hastaneleri kurmaları gerekiyor. Vakayiname rahatsızlığı olan hastalarımız var, şeker hastalığı hastalarımız var ilaçlarını bulamıyorlar. Eczaneler açılması gerekiyor. Bundan Sonra hayatı yeniden bina etmek üzere düşünmeye başlamamızın zamanı. Rabbim bir elan ülkemize böyle felaketler yaşatmasın Bilcümle ölülerimize rahmet diliyorum. Yaralılarımıza ivedili şifalar diliyorum. Allah inşallah bağlanak ve beraberlik içerisinde bu sıkıntıların üstesinden gelmeyi bizlere baht eylesin.”

Share: