Gaziantep’te yapılan 3 katlı beyinli kavşağı Reisicumhur Erdoğan hizmete açacak

Gaziantep’te yapılan 3 katlı beyinli kavşağı Reisicumhur Erdoğan hizmete açacak

Şahinbey Belediye Reisi Tahmazoğlu: “Yeşilvadi 3 katlı köprülü munsap 390 milyon TL’ye servet oldu, tamamen arı kaynağımızla yaptık”

GAZİANTEP Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından yapımına inşaatına başlanan Yeşilvadi 3 katlı düşüncesiz kavşağın yapımı 5 ayda tamamlandı. Bölgedeki gidiş geliş sorunun çözecek kavşağı ağız ağıza öz günahsız kaynakları ile yaptıklarını belirten Şehremini Mehmet Tahmazoğlu, yıpranmamış kavşağın Cumartesi Haset kente gelecek olan Cumhur Reisi Erdoğan aracılığıyla hizmete açılacağını duyurdu.

Gaziantep’in trafik problemine şişman ölçüde çözüm getirecek olan Yeşilvadi 3 katlı düşüncesiz köprülü kavşağının yapımı, 100 gelişim makinası, 250 personel ile 7/24 hummalı tıpkısı mücahede sonucu 5 ayda tamamlandı. Toplamda 390 milyon TL’ye mülk olan 3 kıvrım köprülü munsap, bölgedeki yıpranmamış yerleşim alanları, kent hastanesi, Şahinbey oto sanayi sitesi ve galericiler sitesini kent merkezine bağlarken, kuzey-güney ve gün doğusu – günindi aksında havaalanı yoluna intikal, nüfus kesafeti mevcut bir nice bölgenin bağlantı yolu ve mekân yoluna alternatif geçiş yolu olacak. Ulaşıma amade ayla getirilen kavşakta serencam nöbet inceleme işleyen Şahinbey Şehremini Mehmet Tahmazoğlu, Cumartesi günü hizmete girecek olan kavşağın açılışını ise tıpkı aktarılma kente gelecek olan Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağını kaydetti.

“Şehrin trafik sorununa koku aldıracak”

Başbuğ Tahmazoğlu yapılan çokbilmiş kavşağın bölgedeki gidiş geliş sorununa birlikte çağ aldıracağını rapor ederek, “Yeşil Vadi Üç Katlı Çokbilmiş Munsap maşrık-gün batısı ve kuzey-cenup istikametinde. Yani hava alanı yoluyla, Kilis yolunu, Özedemirbey Caddesi ile Karataş Mahallesi’ni birbirine bağlayan eke ayrımsız gaga. Özdemirbey Caddesi 1 ve 2’nci etapları bile Şahinbey Belediyesi yerine biz yapmıştık. İkinci etabın bitiminden ahir artan yolun ise trafik yükü berenarı fazlaydı. Buraya üç katlı bire bir köprülü gaga yaparak, ne istikamete gidiyor olursa olsun, karanlık hiç fasılasız şen tıpkısı şekilde yoluna bitmeme edebiliyor. Yollarımız berenarı degaje. Yollarımızın aynı kısmı 10, aynı kısmı 8, tıpkı kısmı ise 6 abdestbozan adına tamamlandı. Dutluk kısmından başlayarak Site Hastanesi’ne büyüklüğünde olan bazen yerlerde yol yoktu. O yerlerinde yollarını açtık. Bazı yerleri genişletip kâh yerlerde çok olan eğimi ortadan kaldırdık. Biliyorsunuz o alanda kışın çokça fazla kaza oluyordu. Şoförlerin ağır sıklet rüyası olan virajı ortadan kaldırdık. Yeşil Vadi Üç Katlı Beyinli Kavşağımızda 162 metre köprü yol, 900 metre dalcık, 3 şerha güreşçi köprüsü, 3 tanede tünelimiz var. Böylece ne istikamete gidiyor olursanız olun istediğiniz istikamete on paralık sürekli acele ayrımsız şekilde gidebiliyorsunuz. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında teşrifleri ile Yeşil Düz Tripleks Akil Kavşağımızın açılışını Cumartesi günü yapılacak” dedi.

Tahmazoğlu’ndan tıpkı muştu elan

Şehrin trafik sorununu fora etmek amacıyla yıpranmamış projeler yaptıklarını tabir eden Başkan Mehmet Tahmazoğlu, “Kendimizi vakit kaybetmeden bu projeyle bağlı tutmuyoruz ve şehrimizin gidiş geliş sorununa çokça korkulu bakıyoruz. Pir Düz ile Dumlupınar Mahallesi ortada 40 m kadar kullanılmamış benzeri sefer henüz açıyoruz. O yolumuzu dahi Karayılan Mahallesi’nin altından geçirerek 2 km gidiş, 2 km geliş koyulmak vasıtasıyla tünel yoluyla Şehreküstü Kavşağına bağlayacağız. Yeni açacağımız tünelle Yeşil Düzlük Bulvarından, Şehreküstü Kavşağına finiş süreniz yalnız 1.5 dakikaya düşecek. Tünelden intikal süremiz 1 zaman, zımnında hem zamandan hem üstelik yakıttan tasarruf etmiş oluyoruz. Yeni yapmış olduğumuz 3 bükülmüş köprülü kavşağımız ve tünel projemiz hem hızlı hem dahi çevreci tıpkısı öğün. Yollarımız vatandaşlarımızı sevdiklerine ve işlerine elan çabuk ulaştıracaktır. Şehrimize anlı şanlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Komutan Tahmazoğlu antrparantez Yeşil Yer Üç Katlı Fikirli Kavşağın gelişigüzel ne tıpkısı yüreklilik veya herhangi bir destek almadan Şahinbey Belediyesi’nin günahsız kaynakları ile yapıldığını bile sözlerine ekledi.

Share: