Gaziantep bilgi… Gaziantep Barosu’nda intihap heyecanı

Gaziantep Barosu’nda seçme heyecanı

GAZİANTEP – Gaziantep Barosu’nun 46’ncı Niteliksiz Umumi Oturmuş zaman yapılıyor.

Kullanılmamış başkanını cüda etmek amacıyla bu hafta sonu genel kurula revan Gaziantep Barosu’nda seçme heyecanı yaşanıyor. Gaziantep Barosu Bakım Binasında süren olan 46. Gösterişsiz Genel Kurul’unda iki aday yarışacak.

Gaziantep Barosu bugün bakir başkanını seçecek. 2 bin 800 avukatın görüş kullanacağı seçimde 2 aday yarışacak. Baro başkanlığı için bulunan başkan İskender Alp ve Sibel Gürsel adaylığını açıklanan adlar oldular. Baro Başkanlığı’na tekrardan adaylığını açıklayan İskender Yiğit, “Umarım Gaziantep baromuz, meslektaşlarımız ve şehrimiz için balkı aynı akıbet çıkar serencam rastgele hangi olursa olsun serencam itibariyle kazanan Gaziantep olacaktır” diye niteleyerek konuştu. Gaziantep Barosunda zaman 46.Niteliksiz Genel Oturmuş heyecanı yaşanıyor. Gaziantep Barosuna merbut 2 bin 800 avukat, Gaziantep Baro Başkanı ve Umumi Heyet Üyelerinin seçimi üzere düşünce kullanmaya bitmeme ediyor. Seçimlerde Gaziantep Barosu Başkanı Av. İskender Yiğit ve Av. Sibel Gürsel, Baro Başkanlığı üzere yarışıyor.

“Kazanan Gaziantep olacaktır”

Gaziantep Baro Komutan Adayı Avukat İskender Yiğit, “Zaman Gaziantep Baromuzun dün 46. Macerasız Genel kurulunu gerçekleştirdik. Zaman birlikte sabahleyin 9’da rey istimal işlemleri başladı. Akşam 5’e büyüklüğünde devam edecektir, peşi sıra sandıkları kapatıp tavsif ve sayımla eskimemiş dönemin komutan, idare delegasyon disiplin ve bakı kurulları muhtemelen olacak. Umarım Gaziantep baromuz, meslektaşlarımız ve şehrimiz amacıyla görklü tıpkısı sonuç menfaat sonuç herhangi bir hangi olursa olsun sonuç itibariyle kazanan Gaziantep olacaktır. Toplamda 2 bin 800 can ol kullanacak” dedi.

Güzel bir konkur içerisinden olduklarını dile getiren Gaziantep Baro Başbuğ Adayı Avukat Sibel Gürsel, “Gaziantep barosu olarak 2022-2024 yılları üzere iki namzet ben Avukat Sibel Gürsel ve şuan kim kâin Başbuğ Avukat İskender Alp ile fena hâlde aynı yarışma içerisindeyiz. Yaklaşık haziran sayısı 2796 bağımlı 4 binin üstünde da sicilimiz var. Sayısal ve boyut namına dahi büyüyen aynı baroyuz, toprak bazında ve Türkiye’dahi hem Ulusal hem de Arsıulusal vizyonuyla gerçeklenmiş kendinden meze ettirecektir. Hep namzet arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Share: