Gaziantep Basketbol sezona galibiyetle fethetmek istiyor

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde 2022-2023 sezonunun önce haftasında yarın evinde Frutti Extra Bursaspor ile karşılaşacak olan Gaziantep Basket, sezona galibiyetle görmek istiyor.

Sabık zaman ligi 4. tam mütemmim ve play-off çeyrek altın finalinde elenen Gaziantep ekibi, bakir mevsim öncesinde kadrosunda muhteşem benzeri değişikliğe gitti. Güzeşte sezondan yalnız 2 isimle yoluna bitmeme eden al-siyahlı ekip, para aktarımı sezonunun aktif geçirerek sil yeniden takım kurdu.

Eskimemiş mevsim hazırlıklarını Gaziantep ve Bolu’da kamp yaparak nâkil Gaziantep Basket, Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nin ilk haftasında ferda evinde Frutti Extra Bursaspor’u ağırlayacak. Gaziantep temsilcisi, rakibine yarar kurarak lige galibiyetle başlamanın planlarını yapıyor.

Engelsiz: “Öncelikle hedefimiz lige galibiyetle yutmak”

Takımın başantrenörü Dinamit Vazıh, AA muhabirine, sezon hazırlıklarına er başladıklarını ifade etti.

Kullanılmamış benzeri mızıka oluşturduklarını ve tedarik sezonunu dolgunca değerlendirdiklerini ifade eden Yıldızlı, “Takım 8 tedarik maçı yaptı. İdmanlarımız benim istediğim şekilde tempolu ve saldırgan geçti. Bunaltıcı aynı terane yaşadık amma sakatlıklarımız oldu. İki yabancı oyuncumuz 10’ar dönüş sakatlıklar yaşadı. Biraz zamana ihtiyacımız var.” dedi.

Tüm planlarını geçmiş maçtan galip ayrılmak üstüne yaptıklarını ifade fail Peyda, şöyle bitmeme etti:

“Öncelikle hedefimiz lige galibiyetle başlamak. Geçen zaman evvel maçımızda yenilmiştik. Lige mebzul görmek çokça şanlı ama benim amacıyla henüz önemlisi olan ligi lacerem bitirdiğimiz. Bittabi ki galibiyet hedefiyle çıkacağız, ona bakarak hazırlandık. Peyrev desteğine çok ihtiyacımız var gerçekli. Frutti Extra Bursaspor güzeşte sezon Euro Cup finalisti. Birçok oyuncusunu kadrosunda tutabildi. Şu zaman ligin sunma hazır takımların biri. İstikrarlı ve oyuncuların birbirini ferah tanıyor olması rakip amacıyla üstünlük. Bizimde sülale sahibi avantajımız var. Ayrımsız sakatımız var, o oynamayacak amma geride küsurat arkadaşlarla bu arada bu maçı kazanmaya çalışacağız.”

Bando kaptanı Batuk: “Lige hazırız”

Bando kaptanı Birkan Batuk ise takıma bu sene dahil olduğunu hatırlattı. Sunturlu aynı ünsiyet havasının oluştuğunu tamlayan Batuk, yıpranmamış sezona ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Güç güzeşte bire bir hazırlık devresi oldu. Zat adımıza gür geçti. Eskimemiş oyunculardan oluşan tıpkısı takımız. Birbirimize ülfet sürecimiz ongun geçti. Lige hazırız. Öncelikle bilcümle takımlara sağlıklı liyakatli mevsim diliyorum. Hedefimiz Avrupa Kupası’nda gidebildiğimiz kadar müracaat etmek ve bu sezon gine play-off’a kesilmek istiyoruz. Ego lige hazır olduğumuzu düşünüyorum. Yarın haddinden fazla kip bire bir karşılaşma bizi bekliyor. Frutti Extra Bursaspor çok iyi tıpkı mızıka. Haddinden Fazla kaba oynuyorlar ama bizde kişi sahamızda hazırlandığımız gibi kaba ayrımsız oyunla almak istiyoruz.”Share: