GAZİANTEP – “4. Gazi Yarı Maratonu” başladı

Gaziantep’te bu yıl dördüncüsü planlı Gazi Yarı Maratonu ve Ahali Koşusu başladı.

Gaziantep Valiliği koordinasyonunda, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonunun hareket birliğinde planlı düzenleme, büyükşehir uray binası önünden bidayet aldı.

Nısıf maratonda atletler 21,1 ve 10 kilometrelik parkurda yarışırken, 5 kilometrelik el koşusuna değme yaştan vatandaşlar katıldı, site protokolü bile organizasyonda düzlük aldı.

Halk koşusuna katılan gâh vatandaşlar ellerinde “Bartın” kayıtlı dövizlerle koştu. Toplam 370 bin liralık ödülün dağıtılacağı koşuda birincilerine 12 bin liralık verilecek, parkur rekoruna ayrıca 5 bin lira melfuf dürü ödenecek.

Vali Davut Gül, tertip öncesinde, Bartın’ın Amasra ilçesindeki maden ocağındaki patlamada hayatını kaybeden işçilere Allah’tan rahmet diledi.

Söz konusu olay zımnında organizasyonun canlılık kısmının tahrip edildiğini takkadak sportif kısmının yapıldığına nâkil Gül, “Spor şehri Gaziantep olmasında balaban katkıları var bu organizasyonun. Kurumların şişman katkıları var. İnşallah bu artarak devam edecek.” dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delice ise umum sporculara başarılar diledi.

Gazi Nısıf Maratonu’nun adını Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ten aldığını tamlayan Delimsirek, “Öncelikle milletimizin başı sıhhatli olsun. Bartın’daki acıyı bilcümle yüreğimizde hissediyoruz. O yüzden bu maratonu ağızsız koşuyoruz. Gençlerimiz ve ülkemizin geleceği üzere bilcümle gelişigüzel koşuyoruz. Haber, yetişek ve spor şehri Gaziantep amacıyla koşuyoruz. İkinci beniz yılın destanını beğenmek amacıyla koşuyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

10 kilometrelik parkura 586 ve 21.1 kilometre parkura ise 344 sporcu katıldı.

Share: