Firari suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarını sahiplenen CHP’li Kılıçdaroğlu’na 6’lı masadan bindi geldi

Suç örgütü liderliğinden egemenlik giyen Sedat Peker, çarkıt Resülmal Piyasası Kurulu Başkanı Şanlı Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi SELIM Parti Erzurum Mebus Zehra Taşkesenoğlu, Reisicumhur Danışmanı Serkan Taranoğlu, Bozuk Bucak Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilgili aynı alacak sarmalı olduğuna ilgilendiren iddialarda bulundu.

RÜŞVET ÇARKI İDDİASI

Paylaşımların da Sedat Peker, SPK Başkanı Mehabetli Fuat Taşkesenlioğlu’nun namına ayrımsız dava dolayısıyla başvuran Marka Envestisman Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun dahi Mine Tozlu’yu Way Out ünlü bir mali danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon teklik müşavirlik adı altında “vergi” istendiğini öne sürdü ve doküman paylaştı. Mine Tozlu Sineren’in ödemeyi reddettiğini tamlayan Peker, henüz sonra Cumhur Reisi Danışmanı Serkan Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren’e ulaşarak bahis konusu müşavirlik şirketinde bire bir araya geldiklerini belirtti. Peker, Reisicumhur Danışmanı Taranoğlu’nun, Mine Tozlu Sineren ve eşinden acilen 200 bin teklik istediğini söyledi. Mine Tozlu Sineren’in daha sonraları sakat Ağız Siper Umumi Müdürü ve TOBB üyesi Salih Orakcı’ya yönlendirildiğini söyleyen Peker, Orakcı’nın, Mine Tozlu Sineren’in şirketlerinden birinde ortaklık istediğini ve iki ölçüsüz araba parası aldığını iddia etti. Orakcı’nın arabalar dışında 2,5 milyon lira istediğini de öne süren Peker, “Mine Hanım bu parayı üstelik yollar. Ancak bilcümle bu süreçlerden sonradan resülmal artırımı işi olmayınca Mine Bayan paydaşlık işlerinin iptal edilmesi için buyuru verir” dedi. Peker, konuyla ilgili Twitter’de paylaştığı ve kamuoyuna açıklayarak, mesafe kazandırdığı WhatsApp yazışmalarını bile yayımladı.

KILIÇDAROĞLU, “PAZARTESİ SUÇ DUYUSUNDA BULUNACAĞIZ” DEMİŞTİ

İddialarla ait içtimai medya hesabından açıklamada kâin CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, konuya ait fırka örgütünün pazartesi günü suç duyurusunda bulunacağını duyurarak bilgili ve savcılara çağrıda bulundu. Paylaşımında Gülşen’in İmam hatiplilerle ait konserinde söylediği sözlere de değinen Kılıçdaroğlu, “Pazartesi öğür örgütümüz suç duyurusunda bulunacak. Yurt kurtaran savcı ve bilge, hadi göreyim sizi; hem konser filan değil, laf SPK… Gençler sakın birbirinize düşmeyin! Taşlama filan değil maslahat. Sizi cidal ettirmek istiyorlar zira paraya tapıyorlar. Paratapar bunlar.” ifadelerini kullandı.

“YARIN ALTILI MASA KENDISINE HEPİMİZ YANLIŞLIK DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

İYİ Fırka Genel Başkanı Meral Akşener, Instagram’da vatandaşlardan gelen soruları içtimai iletişim araçları hesabından cevaplarken Kılıçdaroğlu’yla analog ayrımsız çıkışta bulundu.

Resülmal Ortalık Müesses’nun geçmiş Başkanı Mürtefi Fuat Taşkesenlioğlu’nun vergi aldığı iddiası ve savcıların şirket yolsuzluklarıyla savcıların neden ilgilenmediği sorusu üstüne Akşener, “Zira Türkiye’üstelik hukukun üstünlüğü bulunmayan. Önem, siyasetçinin vesayeti altında. Şiddet kabadayı değil, nesnel değil, etkisiz değil. O nedenle hiçbir savcı harekete geçemiyor. Pazartesi günü yani ferda altılı masayı oluşturan tekmil politik partiler adina bizler tekrardan yanlişlik duyurusunda bulunacağız. Zaten de bir akıntı olacağını ben düşünmüyorum ama seçime çok beş altı kaldı. İnşallah seçimi biz alacağız ve karar özgür, etkisiz ve cesur olacak; nesnel olacak. Ondan sonraları de hep bunların hesabı de mahkeme kararı eli ile, ünsiyet eli ile sorulacak. Kimesne düşkünlük etmesin.” yanıtını verdi.

“BİR ARŞİV BİRİKTİRİP RUZNAME DEĞİŞTİRECEKLERSE ORTAYA ÇIKARIYORLAR”

“Gülşen’in tutuklanması üzerine hangi düşünüyorsunuz?” sorusuna ise Akşener, “Anladığım kadarıyla bir arşiv biriktiriyorlar. Kimler hangi söylüyorsa, sonra zamanı geldiğinde ruzname değiştireceklerse mahalleleri birbirinden kabul etmek üzere hangi lazımsa, insanları birbirine düşman gitmek amacıyla ne gerekiyorsa ortaya çıkarıyorlar ve ondan bilahare bire bir gürültü kopararak hukuksuz aynı muamelat yapılıyor. Bu tıpkı harezmi yolu. Bu algoritmadan hepimiz bıktık usandık ama haddinden fazla bir iki kaldı. İşlemeyen yargıyı, olmayan hukukun üstünlüğünü inşallah hep birlikte seçme sonrasında mensur edeceğiz.” dedi.

AKŞENER’İN VATANDAŞLARIN DİĞER SORULARINA YANITLARI

Feminist misiniz?: Eşim gençken ‘ıslah ve iflah olamaz ayrımsız feministsin’ derdi. Feminizmi ego çokça ciddiye alıyorum, kırıcı tıpkı felsefesi var. her bir ilkesine uyuyor muyum, bilmiyorum ama aheste benzeri kadın hakları savunucusu ve aktivisti olduğumu söyleyebilirim.

Doktora çabuk konusunuz nedir?: İzmir Şeriye Sicilleri üzerine Osmanlı dönemi murafaa kayıtları üstüne doktora tezi yaptım. Özel bire bir tezdi, çok çevirme almıştır.

Evcil hayvanınız var mı?: Çok

Erdoğan seçimleri kazanabilir mi?: İmkansız.

İlk raks şarkınız nedir?: Sandy Posey’in seslendirdiği “Mağara Your Green Eyes” şarkısı.

İstanbul’da yaşamıyor olsanız nerede gitmek istersiniz?: Ben Türkiye’yi dolaştım ilçeleri ile beraber. her bir ilçesi, her bir beldesi, beherglas şehri etraflı. Ama benzeri yer söylersem Sayın Erdoğan oraya da bire bir saray diker; onun amacıyla söyleyemiyorum.

Cumhur Reisi adayı tespit konusunda sana güveniyoruz Mommy: Sizi yanıltmayacağım.

Ayazlık konuşmasını nerede yapacaksınız?: Teras konuşmaları bu ülkeye hiçbir husus kazandırmadı. Yüksekten vatandaşa aşağıya akıllıcasına vekil ayrımsız mantığı, zihniyeti getirdi. Biz, inşallah seçim kazandığımızda kutlamalarımızı, milletimiz ile bile çöz içe meydanlarda yapacağız.

Bu öğün gidecekler mi?: Onlar gittiler birlikte farkında değiller; bittabi gidecekler.

Seçimden bilahare, tağyir edilen festivallerden elan büyük benzeri bilgisizlik festivali istiyoruz: Önümüzdeki alfabe ‘Türkiye’nin en nazik festivaller alfabe’ diyerek bugünden tarifleyebiliriz.Share: