Fatih Erbakan: “Tıpkısı yılda 150 milyar dolar kaynağı bulabiliriz”

Yeniden Bol Bolamat Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, fırka yerine aynı yılda 150 milyar dolar kaynağı elbette bulacaklarını ‘Milli Nesep Paketleri’ kitaplarında ortaya koyduklarını söyledi.

Yeniden Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Van 1. Süssüz İl Kongresine süzülmek üzere Van’a geldi. Van Ferit Melen Havalimanında fırka teşkilatı tarafından karşılanan Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Erbakan, henüz sonradan İpekyolu ilçesinde kongrenin yapılacağı salona geldi.

Burada aynı müşavere işleyen Umumi Başkan Erbakan, iklim değişikliği bahanesiyle tarım ve hayvancılığı, yıpranmamış nesli, besin güvenliğini gözdağı etmeye kalkan global mihraklara, sözde sözleşmelere karşı duruş ortaya koyanın Yeniden Zenginlik Partisi olduğunu belirtti. Tıpkısı duruşu İstanbul Sözleşmesi üzere üstelik gösterdiklerini ifade eden Umumi Başkan Erbakan, “Dış güçler aracılığıyla bünyemize iç itim yapılmak maksut benzeri ızdırap olan eş yapımızı, yuvalarımızı ve gençlerimizi zehirlemek amacıyla bize iç itme edilemeye çalışılan İstanbul Sözleşmesi’hangi cebin direnen, duruş sergileyen yegâne parti Baştan Zenginlik Partisi oldu. Yegâne başına bu mücadeleyi verdi ve bu mücadelenin böylelikle arz azından İstanbul Sözleşmesi’ndeki imzanın ansız çekilmesine anahtar oldu. Bununla bu arada konuşu kriz için müstelzim kaynağı konkre, ilmî ve riyazi namına ortaya koyan da yine Yeniden Bolluk Partisi olmuştur. Yeniden Bol Bolamat Partisi’ni kurduğumuz gibi yaptığımız ilk iş ‘Milli Hakikat Paketleri’ kitabımızı yapmak oldu. Zahir 54. Hükümette 6 ayda 35 bilyon doları Erbakan hocamız bulduysa, tığ dahi Yeniden Zenginlik Partisi olarak tıpkı senede 150 milyar dolar kaynağı nasıl bulacağımızı Milli Mahiyet Paketleri kitabımızda ortaya koyduk” diye konuştu.

Konuşmasında merhum liderleri Necmettin Erbakan’ın mıntıka insanını istekle yerine çok seven bir devlet adamı olduğunu dile getiren Erbakan, rahmetli liderlerinin “Türk ve Kürt’ü ayırırsan arasında hangi Türk kalır ne bile Kürt ama Türk ile Kürt aynı olursa karşısında ne Amerika ne birlikte İsrail durabilir” sözünü hatırlattı.

“Bölgenin derdiyle dertleniyoruz”

Yine merhum liderleri Necmettin Erbakan’ın bölgenin Cumhuriyet Altını tarihi süresince görmediği yatırımları ve sanayi tesislerini kazandırdığını söyleyen Erbakan, “Bölgenin dört bir tarafını Batı’dan fark etmeden hoşgörülü ve acul tıpkı kalkınma hamlesiyle buluşturdu. Allah binlerce kat razı olsun deminden tığ dahi Erbakan hocamızla tıpkı yoldan revan Baştan Bolluk Partisi erleri olarak, bu bölgenin derdiyle dertleniyoruz. Temas şeyde olduğu kabilinden Van’ımızın sıkıntılarını da çözüm yollarını dahi haddinden fazla bereketli biliyoruz. Mıntıka ve devlet üzere özellikle birlikte bu kesim için sosyoekonomik kalkınmanın sağlanabilmesinin önceki şartı toplumsal barışın ve huzurun sağlanabilmesidir. Bu bölgede kardeşliğin, ümmet kardeşliğinin, İslam kardeşliğinin, bağlantı ve beraberliğin sağlanması, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın önüne geçilmesi, toplumsal yaşayış ve barışın yapılış edilmesi seçme şeyden önemlidir. Bu yaşayış ve barışın üretim edilmesi amacıyla bile banko amma kesinlikle adaletin bünye edilmesi gerekir” şeklinde konuştu.

Yeniden Zenginlik Partisinin Van 1. Macerasız İl Kongresine Umumi Başkan Fatih Erbakan’ın yanında siyasal parti temsilcileri, sivil sosyete kuruluşu temsilcileri ve çokça sayıda partili katıldı. – VANShare: