Ezgi’nin katilinin bulunması için 17 şehirde duvar ve direklere afişler yapıştırıldı

İZMİR’in Eğlek ilçesinde, boşanma aşamasındaki eşi Şarkı Özarslan’ı (31) tabancayla öldürüp kaçan Deniz Özarslan’ın (36) bulunması için kadın dernekleri, aralarında İzmir’in bile olduğu 17 şehirde duvarlara ve direklere ‘Tempo’nin katili aranıyor’ kayıtlı afişler yapıştırdı. Haz’nin ablası Hazal Zerkin, “İşin bu tarafıyla uğraşmaktan kişi acımı yaşayamadım. Avlu çıktı bizim amacıyla bitmeme etmiyor” dedi.

Olay, güzeşte 28 Temmuz’birlikte, Han ilçesi Mersinli Mahallesi’ndeki hisse senedi yerinde meydana geldi. Bahir Özarslan, boşanma aşamasındaki eşi Tarz Özarslan’ın çalıştığı aksiyon namına geldi. Çıkan tartışmada Bahir Özarslan, belinden çıkardığı tabancayla eşinin başına incitici edip, kaçtı. İhbar konusunda görüngü namına polis güçleri ve sağlık ekipleri sevk edildi. Özarslan, ambulansla Keyif Bilimleri Üniversitesi İzmir Tepecik Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Haz Özarslan’ın düşünce ölümü gerçekleşti. Özarslan’ın ailesi, kızlarının organlarını affetme kararı aldı. Sağlık Bakanlığı ile düzenlenen yazışmanın ardından Özarslan’dan koronavirüs testi üzere eş alındı. Imtihan sonucunun pozitif çıkması zımnında Özarslan’ın bağışlanan organları alınamadı. Karın ölümü gerçekleşen ve ayrımsız süredir makineye tutkun ruhlu Terane Özarslan, 11 Ağustos’ta hayatını kaybetti. Özarslan’ın cenazesi Urla’üstelik kılınan cenaze namazının peşi sıra Özbek Mezarlığı’nda toprağa verildi.

KATİL BULUNAMADIDeniz Özarslan’ın yakalanması amacıyla başlatılan anket sürerken avrat dernekleri da olayın şüphelisinin yakalanması için Eş Cinayetlerini Durduracağız Platformu Kadın Meclisleri de afiş çalışmalarına devam ediyor. İlk olarak İzmir’birlikte şehrin aktif noktalarına yapıştırılan ve Deniz Özarslan’ın fotoğrafının birlikte bulunduğu ilanlara, ‘Yır Zerkin’in katili Deniz Özarslan nerede?’ yazılırken, eksantrik şehirlere de afişler yapıştırılmaya başlandı. Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya, Adana, Isparta, Ankara, Eskişehir, Gaziantep, Antalya, Kocaeli, Manisa, İstanbul, Balıkesir, Niğde, Düzce ve Samsun’bile da Özarslan’ın fotoğrafının bile bulunduğu ilanlara, ‘Yır Zerkin’in katili Bahir Özarslan aranıyor’ kayıtlı afişler etkili caddelerdeki duvarlar ve direklere yapıştırıldı. Bu şehirlerin beraberinde ayrımlı şehirlere üstelik bu afişlerin yapıştırılacağı öğrenildi.’HAYAT DEVAM ETMİYOR’Haz’nin kardeşi Hazal Zerkin, geride kalan sürede Deniz Özarslan’a ilişik hiçbir müsaade olmadığını söyledi. Zerkin, “Katili gören hiç kimse namevcut. Hoppadak olaydan bilahare dolmuşa bindiği tayin edilmişti. Ancak hangi hikmetse indiği görülmüyor. İşin bu tarafıyla uğraşmaktan öz acımı yaşayamadım. Hanay daha çok bizim üzere devam etmiyor. Ailemizden biri kaybettik. Ablamla bu arada platformlarda bütün vardık. Karı el birliği derneklerinde, avrat meclislerinde bulunduk. Fakat bizim başımıza dahi geldi. Tıpkısı yerden girmek gerekiyor deniyor ama başlanmıyor. Bütün olayı unutsa birlikte tığ rastgele dakikamızda bu acıyla yaşıyoruz. Ablam ilk değil, serencam dahi kaçınan” dedi.

Share: