Etkili eylem üzere Yunanistan’dan Türkiye’ye güzeşte PKK’lı teröristin geçmiş görüntülerine ulaşıldı

Yunanistan’ın Gün Doğusu Attika bölgesinde bulunan PKK kampı Lavrion’da sabotaj eğitimi aldıktan sonraları can alıcı eylem amacıyla Türkiye’ye gönderilen bölen yıldırı örgütü PKK/KCK üyesi “Tanıt” kod ünlü Hüsamettin Tanrıkulu isimli terörist, İstanbul Terörle Savaşım Şubesinde sorguya alındı.

Edinilen bilgiye bakarak, Güvenlik Umumi Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı koordinesinde Diyarbakır ve İstanbul Güvenlik İstihbarat Idarehane Müdürlüklerince planlı çalışmalarda, Yunanistan’ın Gün Doğusu Attika bölgesinde PKK’lı teröristlerin eğitildiği Lavrion Kampı’nda baltalama eğitimi aldıktan sonraları yasadışı yollarla Türkiye’ye methal özne “Tutamak” kod adlı ve PKK/KCK’lı terörist Hüsamettin Tanrıkulu’nun İstanbul’da olduğu belirlendi.

Güvenlik ve istihbarat birimlerince Esenyurt ilçesinde bire bir evde saklandığı tayin edilen yıldırıcı, cumartesi haset söz konusu planlı cerrahi müdahale ile yakalandı.

Yunanistan’da eğitim bilimi gördükten bilahare teşkilat talimatı ile Türkiye’deki büyükşehirlerde silahlı ve bombalı etkili gösteri hazırlığındaki terörist, sorgulanmak amacıyla İstanbul Güven Müdürlüğü Terörle Savaş (TEM) Şubesine getirildi. Üstünde dijital gereç ve türlü örgütsel dokümanlar ile yakalanan “Tanıt” harf ünlü terörist Hüsamettin Tanrıkulu, İstanbul TEMA Şubede aykırı sorguya alındı.

Terör örgütünce sunulan talimatla eylemsel canlılık konularında PKK/KCK namına üstünlük alarak çarpıcı nitelikte eylem tasarlayan teröristin, eksen hattından yasa dışı intikal yaparak İstanbul’a geldiği ve burada geveze hedefindeki bölgelerle ilişik keşif hazırlığı yaptığı öğrenildi. Büyükşehirlerde silahlı ve bombalı eylem hazırlığı yaparken yakalanan PKK’lı teröristin mutluluk içerisindeki bağlantıları araştırılırken, eylemin niteliği ve hedefi hakkında daha fazla ilim verilmedi. – İSTANBUL

Share: