Eskişehir’de Ekincilik İşçisi Kadınlar İçin Eğitimler Bitmeme Ediyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Avrat Meşveret ve El Birliği Merkezi ile Sığınmacı Bindi Derneği (MUDEM) beyninde imzalanan, ekincilik işçisi kadınların karı sağlığı konusunda farkındalıklarının yetişek yoluyla artırılması protokolü kapsamında, 12 Türk 12 yabancı avrat tarım işçisinin katıldığı üçüncü grup eğitimleri başladı.

Fransa Ankara Büyükelçiliği’nin proje çağrısı ile 2021 yılında kentte müteharrik tarım işçisi kadınların ‘Karı Sağlığı’ üzerine farkındalıklarının yetişek marifetiyle artırılması kapsamında hayata geçirilen ve ikinci kez yardım kayran projenin eğitimleri bitmeme ediyor. Projeyle, Türk ve ecnebi tabiiyetli tarım işçisi kadınlar ile çalışmalarına başlayan EBB ve MUDEM, kadınlara içtimai uyumun desteklenmesi, günahsız hizmet ürünlerine muvasala, seksüel esenlik ve üreme sağlığı haklarının korunması gayeli eğitimler düzenliyor.

EBB Avrat Danışma ve Dayanışma Merkezi’nde eğitimler 5 hafta sürecek ve 5 Aralık’ta tamamlanacak. Dördüncü grup ile bitmeme edecek ve toplamda 9 kamer sürecek olan eğitimler kapsamında, Alpu ilçesinden 70 Türk ekincilik işçisi ile Eskişehir merkezindeki 70 ecnebi tabiiyetli ekincilik işçisi kadın ve eşleri yetişek matlup.

Share: