Eskişehir haberleri! Eskişehir’de 1 milyon teklik kablo arakçı 6 şüpheli yakalandı

ESKİŞEHİR’de ruz enerji sistemlerinden meydan değeri 1 milyon teklik olan 91 bin metre enerji aktarım kablosu çaldığı belirleme edilen 6 kişi, uyanık aracılığıyla yakalandı.

Sivrihisar, Tepebaşı, Çifteler ve Odunpazarı ilçelerindeki sıra erke sistemlerinden 7 defa arakçılık yapıldı. İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin yaptığı incelemede meydan değeri yaklaşık 1 milyon liralık olan 91 bin metre erke aktarım kablosunun çalındığı belirlendi. 6 emanet olduğu belirleme edilen şüphelilerin hırsızlık olaylarında 3 farklı düzme plakalı araba kullandığı saptandı.

JASAT dedektiflerince otomobilleri takibe alınan şüpheliler, Eskişehir- Ankara yağız uğrunda durdurularak gözaltına makbuz. Şüphelilerin araçlarında ve evlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız av tüfeği, tabanca, kablo akçakesme makası ile 40 gram yaman ele geçirildi.Tepebaşı İlçe Cingöz Komutanlığı’nda ifadeleri alınan 6 berbat, atıf edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece adli arama gibi başıboş bırakıldı.

Şüphelilerin bire bir yöntemlerle Bilecik’te 3, Kütahya’birlikte 2 ve Manisa’da de 1 gün erke sisteminden arakçılık yaptığı belirleme edildi.

Share: