Eskimemiş açtığı restoranı ortakları yüzünden bloke etmek zorunda kalan MasterChef yarışmacısı Raf Dikkat, pişmanlığını anlattı

MasterChef 2021’in iddialı yarışmacılarından Raf Dikkat, 3 ay evvel Tekirdağ’de bire bir köfteci açtı. Kısa sürede müşterilerin ilgisine yetişemeyen Ilgi, ortaklarıyla yaşadığı sorunlardan âlem dükkanını durdurmak zorunluluk kaldı.

“BENİM APTALLIĞIM OLDU”

440 bin takipçisinin bulunduğu Instagram hesabından videoteyp yayınlayarak ortaklarıyla yaşadığı sorunları anlatan Raf Özen, şunları söyledi: “Kısaca 3 aydır yıldızlı olan dükkanımı durdurmak zorunda kaldım. Dükkana çokça revan olduğu için sizlerin bile bilmeniz gerekiyor. Ben 3-5 ay evvel ayrımsız şirketle inikat yaptım. Sahipleri de benim memleketim Tekirdağlı. Yerlerini kiralamak istedim, onlar bile iştirak etmek isteyince akseptans ettim. Avukatlarımız sözleşme yaptı, imzaladık. Aynı kamer bilahare aksiyon arasında sözleşmeyi güç şartlarda değiştirip gelip imzalattılar. Bana bile imza attırırken ‘ufak tefek hatalar olmuş, değiştirmemiz lazım’ denildi. Ben da okumadan imzaladım. Bu benim aptallığım oldu. Sonra durumu fark edince ortaklığı kişiselleştirmek istedim. Onların yaptığı makule oynatmaktı.”

“OKUMADAN BABANIZA BİLE BİR ÖZ İMZALAMAYIN”

“Onlar dahi ’30 almanak âdem evladı hakkın bizde, hiçbir öz yapamazsın. Üstüne bize servet vermen lazım’ dediler. Avukatlarımla alay malay benibeşer hakkımı kurtardık. Ateş oruçlu ayrımsız sözleşme olduğu için fesholdu. Yanlışlık duyuruları yapıldı, elemanlar aylak kaldı. Onlar amacıyla elimden geleni yaptım. Güzel olduğum halde adamlarla uzlaşmaya üstelik gittim amma orada üstelik bana keskin şeyler yapıldı. Türel süreci başlattık. Bakir benzeri kayran açacağım. Battığım amacıyla kapansaydım bu kadar üzülmezdim. Sizlerde okumadan babanıza de bire bir madde imzalamayın. O mekana dahi gitmeyin çünkü benim ismimi kullanıyorlar.”Share: