Erzurum’da hemşirelere yakışıksız sözler sarf ettiği iddia edilen başmuallim için anket

Erzurum’un Horasan Büyüklük Hastanesinde hemşirelere yakışıksız sözler sarfiyat ettiği argüman edilen keyif hizmet hizmetleri müdürü hakkında soruşturma başlatıldığı bildirildi.

İl Esenlik Müdürü Gürsel Dolunay, yaptığı bağlanmış açıklamada, Horasan Mehabet Hastanesinde vazifeli esenlik bakım hizmetleri müdürünün ivedili servisleri gezerken oradaki çalışanlara müteveccih gider ettiği sözlerin, rastgele ne amaçla olursa olsun hiçbir şekilde akseptans edilmeyeceğini belirtti.

Olumsuz sözlerin kendilerini derinden üzdüğünü rapor eden Bedir, şunları kaydetti:

“bahis konusu birey karşı soruşturma başlatılmış, konuyu yakından izlem eden Keyif Bakanlığımıza de ince bilgilendirmeler mamul ve yönetsel tasarruf amacıyla dahi vacip girişimlerde bulunulmuştur. Hastalanmış ve yakınlarının beraberinde kendi aramızdaki iletişimin hangi büyüklüğünde heybetli olduğunu sıkça vurguladığımız ve bu hususta her basamaktaki arkadaşlarımıza üniversitemizden istekli iletişim kursları aldırdığımız dönemde, sözün tesirini ortaya koyan bu vaka, yöneticiler namına değme birimize ibret olmalıdır. Bu vesileyle camiamızın elan aşkın incinmemesi ve özellikle beher arkadaşımızın bizim için çokça özel ve altın olduğunun benzeri yol henüz bilinmesi üzere bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.”

Share: