Erzurum’da ayının saldırdığı kişiyi komşusu kurtardı

Erzurum’un Pazaryolu ilçesinde fasulye sulamak amacıyla bahçeye giren birey, kocaoğlan saldırısı sonucu yaralandı.

Şehitler Mahallesi’ndeki evinin bahçesinde fasulyeleri suvarmak üzere giden 75 yaşındaki Kenan Gürcü ağaçların altında yatan ayının saldırısına uğradı.

Yere düşen ve bacağı ile kolundan yaralanan Gürcü, ayının kendisine yaklaştığını fark edince kolunu hayvanın ağzına koyarak başını ve yüzünü arkalamak istedi.

Bağrışmaları duyarak bahçeye gelen komşusunun çıkardığı sesler sayesinde ayının elinden kurtulan Gürcü, 112 Ivedi Keyif ekiplerince Erzurum Kent Hastanesine kaldırıldı.

Gürcü’nün vücudunun bir nice yerinde kırıklar oluştuğu tayin edildi.

Tedavisi devam eden Gürcü, AA muhabirine, bahçeye girdikten güdük bire bir süre sonradan ayının kendisine saldırdığını belirterek şöyle konuştu:

“Ayı ağacın altından çıkarak bana saldırdı. Yere düştüm ve ayağımı tuttu. Elan bilahare yüzüme saldıracağı sırada elime ağzına koydum. Az Buçuk kolumu ağzında tuttu. Ego çok bağırdım, yukarıda komşu sesimi duydu. Koşarak ve curcunalı çıkararak geldi, ayı kaçtı ve kurtuldum. 4 gündür hastanedeyim çokça şükür durumum mebzul. Devletten, ayılar için benzeri tılsım almasını istiyoruz. Yani benim ölmem türe, kocaoğlan yaşayacak; böyle benzeri özdek peki mu? Artık torunlar hangi bahçeye ne tarlaya gidebiliyor. Sanki, kocaoğlan yaşayacakmış. Buna tedbir alınmasını istiyoruz.”Share: