Erzurum haberi… Erzurum Valisi Okay Memiş, Oltu OSB’de incelemelerde bulundu

Erzurum Valisi Okay Memiş, Oltu OSB’dahi incelemelerde bulundu

Vali Memiş: “Devletin bir tane kuruşunu da fabrikaya üretime harcıyoruz”

“Oltu’ya haddinden fazla şık butik sanayi bölgesi yapıyoruz”

ERZURUM – Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum 3. Kombinasyon Uran Bölgesi (Oltu OSB)’ da incelemelerde bulunarak, inşaatı bitmeme eden fabrikaların akıbet durumu için bilgi aldı.

Vali Memiş’i Oltu OSB üstelik karşılayan Oltu Kaymakamı Cevdet Bakkal, Oltu Belediye Reisi Necmettin Taşçı, Oltu İlçe Itimat Müdürü Garaz Özdoğanoğlu, Oltu Açıkgöz Komutanı Güllabi Üsteğmen Erdal Hastürk, Mutlak Sanayici ve İşadamları Derneği Erzurum Şube Başkanı Fuat Demir, Oltu OSB Başkanı Baki Kara, Ak Tümen Oltu kaza Başkanı Eftal Gülcü, Oltu İl encümeni Yusuf Bektaş ve yatırımcılarla birlikte bakir yatırımları bir tane bir tane dolaştılar.

Erzurum DSİ Havza Müdürü Oğuzhan Çetin bakir parsellerin zenimleri karşı bilgiler verdi. Erzurum TKDK İl Kordinatörü Atilla Özlü yapılan projeler hakkında bilgiler aktardı.

Görev süresi süresince istihdama müteveccih yaptığı çalışmalarla göz dolduran Vali Okay Memiş, Oltu Tevhit Sanayi Bölgesi’nde şanlı açıklamalarda bulundu. “Oltu’birlikte eşi tıpkı sıfır Türkiye’nin yeryüzü şık genişlik foksiyonel çokça evire çevire butik endüstri bölgesi oluyoruz” dedi.

“Her nerede bir ivaz varsa onu üretime harcıyoruz” diyen Vali Memiş, “Valiliğimiz ve Büyükşehir belediyemizle alay malay Erzurum’u üreten aynı site ayırmak istiyoruz. Bu fabrika birlikte İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Aristokrat Bey’in hezel verdiği gibi Oltu’ya benzeri hediyesidir. Ziyaretlerinde vatandaşlarımızın tıpkısı talebi olmuştu ve tığ bu talebi yerine getiriyoruz. İmkanımız berenarı daha fazla fabrikalar yapacağız. Devletin benzeri kuruşunu bile fikren harcayacağız. Nerede benzeri mukabele varsa onu fabrikaya ve üretime harcayacağız. Erzurum’a da bu yerinde. Özel sektörü canlandırmaya çalışıyoruz. Ululuk adına biz buraları destekliyoruz. Fabrikaların yapılmasını sağlıyor ve buraları uygun şartlarda kiracılara veriyoruz” dedi.

“Biricik derdimiz istihdam”

3. OSB yardımıyla ayrıksı ilçelerden birçok kişiye istihdam sağlanacağını anlatım eden Ilbay Memiş, şöyle konuştu:

“Bizim biricik derdimiz var, avarelik sorununu halletmek. Oltu, Evet, Narman, Şenkaya, Tortum ve Uzundere’den ati olacak insanları burada istihdam etmeyi planlıyoruz. Tığ bu projelere halk attık söz verdiğimiz gibi yerine getiriyoruz. İnşallah bu bölgede, ‘ben iş istiyorum’ diyen herkese gelişim bulacağız. Karayazı’bile, Hınıs’ta ayrı çalışmalarımız var. 2. OSB’de zeminde tıpkısı sorun yaşamıştık. Enfrastrüktür amacıyla icraat başladı. Cenabıhak felek ederse ilk fabrikaları Valilik ve Büyükşehir adına bizler yapacağız ve Kombinasyon Uran Bölgesi’ndeki bütün fabrikaları de Sayın Belde ve Şehircilik Bakanımızın destekleriyle taşıyacağız. Kimseyi kıygın etmeden sanayileşmeye bitmeme edeceğiz. Hayvancılıkta zirvedeyiz, Türkiye’de aynı numarayız. Üretimde da tekrar bölgenin benzeri numarası olacağız dedi.elan sonradan Vali Memiş yenileme çalışmalarında sona gelinen Oltu Rus Kilisesini ziyaret etti ardında Muhtarlar bakım binasının esas atma törenine katıldı.

Vali Memiş henüz sonraları Oltu kaymakamlık merkezinde 20 eylülde yanan kereste fabrikası sahibi Ölümsüz Esmer’ya esbak olsun dileklerini iletti arkası sıra ilçeden ayrıldı.

Share: