Erenler’de Ilkgüz kocaoğlan meclis toplantısı gerçekleşti

Ilkgüz Kocaoğlan Sedir Toplantısında mütekellim Erenler Belediye Başkanı Fevzi Tığ, ilçe genelinde çalışmaların devam ettiğini tabir etti.

Erenler Belediyesi Eylül Kocaoğlan Cılız Divan Toplantısı Şehremini Fevzi Tığ başkanlığında gerçekleşti. Sedir Toplantısı gündem dışı konuşmalar ile önceden, devamında Başbuğ Fevzi Tığ’ın konuşması ve gündem maddelerinin karara bağlanması ile tamamlandı.

Sedir Toplantısında devam fail çalışmaların sonuç durumları üzerine bilgelik veren Başkan Fevzi Kılıç, “Hacıoğlu Mahallemizde 27, Dilmen Mahallemizde ise 3 cadde ve 27 sokağımızı kapsayan zir ve üstyapı yenileme çalışmaları başlamıştı. Bu çerçevede SASKİ Hacıoğlu ve Dilmen Mahallelerimizde çalışmalarını canlı tıpkı şekilde sürdürüyor. Enfrastrüktür çalışmalarının arkası sıra üstyapı ile ana yol ve sokaklarımızda bedii tıpkısı görünüm olacak” dedi.

Başkan Kılıç, “Martir İlhan Aras Caddemizde, Nilüfer ve 1139 Nolu sokaklarımızda Büyükşehir Belediyemiz ile çalışmalarımız sürüyor. SASKİ bundan sonra son işlemlerini gerçekleştirirken tıpkı taraftan ekipler kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Enfrastrüktür ve yaya kaldırımı çalışmalarının tamamlanmasının peşi sıra Martir İlhan Aras Caddemiz, Nilüfer ve 1139 Nolu sokaklarımız asfalt ile yeni yüzüne kavuşacak. Erenler Hat Mahallemizde yaz başında sokaklarımızda çalışmalarımızı sürdürmüştük, 3 sokağımız kalmıştı, altyapı çalışmalarının peşi sıra ağırbaşlılık beton ile kalan 3 sokağımızda revize oldu. İlçemiz genelinde bölük hizip döküntü olan yollarda üstelik ekiplerimiz yama çalışmalarını sürdürüyor” diyerek konuştu.

Komutan Fevzi Kılıç, “Saha çalışmalarımızın haricinde Belediyemiz ERAKOM Birimi yoluyla Yavru Danışmanlığı Hizmeti çerçevesinde ‘Metropolitan Okul Olgunluğu Testi’ ilkokula başlayacak olan çocuklara yapıldı. Haddinden Fazla sayıda evladımız bu çalışmadan faydalandı. Yapılan testler ile çocuklarımızın okul üzere müstelzim olgunluğa hangi ölçüde amade olduğu kutlama edilerek ailelere bilgi verildi” şeklinde konuştu. – SAKARYA

Share: