Enuygun: Bu yaz dinlence amacıyla bildirme haddinden fazla Antalya ve İzmir yeğleme edildi

Enuygun.com, bu yaz genişlik çokça tercih edilen tatil bölgelerinin Antalya ve İzmir olduğunu bildirdi.

Enuygun.com açıklamasına göre, dinamik aplikasyon üzerinden tayyare ve otobüs bileti satın düzlük ve otel rezervasyonu gerçekleştiren seyahatseverlerin yaş ortalaması 32, genişlik çok tercih edilen tatil destinasyonlarıysa Antalya ve İzmir oldu.

Mobil uygulamadan uçak bileti satın alanların yüzdelik 58’i eş, yüzde 42’si ise eş kullanıcılardan oluştu. Otobüs biletinde bu oran yüzdelik 53 ayvaz, yüzdelik 47 kadın adına gerçekleşti.

Tüm yaz döneminde en haddinden fazla uçak bileti satılan günler Kurban Bayramı tatili tarihlerine balya geldi. Kurban Bayramı’nın balya geldiği temmuzda eski ayak tabanı göre talep otobüs biletinde yüzde 60, uçakta ise yüzde 200 arttı.

Yer pahalı tayyare bileti 62 bin 910 TL oldu

Bu yaz IOS kullanıcıları İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Adana şehirleri için uçak bileti almayı yeğleme etti. Android kullanıcılarının tercihi ise İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Diyarbakır oldu.

Enuygun cıvıl cıvıl uygulaması üzerinden satın alınan en pahalı uçak bileti 62 bin 910 TL fiyatıyla gidiş-aktarılma Hannover-İzmir rotası amacıyla oldu. En çok otobüs bileti Ankara için alındı.

Sunma çok otobüs bileti alınan destinasyonları ortada Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya ve Adana civar plana bundan sonra. Uygulama üzerinden alınan yeryüzü makul otobüs bileti fiyatı 10 TL ile İstanbul- Çorlu rotası olurken, yeryüzü erdemli bilet ise sepet tutarı 3 bin 996 TL ile İstanbul- Van seferi için oldu.

Otel rezervasyonlarında İstanbul ve Antalya öne imdi

Uygulama üzerinden otel verileri incelendiğinde yeryüzü çok ayırtma yaptırılan destinasyonlar beyninde İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir ve Belgrad öne çıktı.

Arz pahalı sepet tutarında 95 bin TL ile Antalya ilk sırada düz alırken, sunma akla yatkın pahalı ayırtma ise gecelik 65 TL ile Pattaya’bile yapıldı. Kullanıcıların sunma çok aradığı konseptler ortada bungalov oteller, temas molekül karışma oteller ve İslami oteller saha aldı.

“Kullanıcılar fiyatlardaki değişimleri usa vurma strateji edebildi”

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine saha verilen Enuygun Ticaret Direktörü Orkun Özkan, 2022 yaz sezonunda iç hatlarda arzın daraldığını ve kullanıcıların yer bulmakta zorlandığını belirterek, “Bu dönemde teknolojinin önemini bire bir öğün daha gördük. Hele sunduğumuz ‘Fiyat Alarmı’ gibi ürünlerle kullanıcılarımız ücretlerde yaşanan değişimleri izlem yazar, kendilerine arz makul fiyata mübayaa işlemlerini tamamladı.” ifadelerini kullandı.

Gelecek sene birlikte çeşitli olumsuzluklar zımnında bildirme düşüşü yaşanabileceğini kaydeden Özkan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu nedenle çöz hatlarda seyahat edecek kullanıcılarımızın daha evvel hiç olmadığı büyüklüğünde er davranarak seyahatlerini planlamaları gerekecek. Tüketicilerimiz, Enuygun kıpırdak uygulaması sebebiyle bütçesine bakarak tayyare bileti, otobüs bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama seçimi yapabilir, tatilini yegâne benzeri aplikasyon üzerinden alelacele planlayabilir.”

Share: