Ege illerinde içtimai ev projesi başvurularında çokluk yaşanıyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en nazik içtimai basamak projesi kapsamında Veli illerinde birlikte vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Veli Bölgesi’nde e-Mehabet üzerinden başvuru imkanı olmayanlar, evraklarını artırmak üzere er saatlerde Ahali ve Ziraat bankaları şubelerinin önünde derya oluşturdu.

Proje kapsamında 12 ilçede 4 bin 100 ev yapılmasının planlandığı Manisa’da Halk Bankası uğrunda muntazır vatandaşlardan Recai Cebbar, terzilik yaptığını, yıllardır eş sahibi olamadığını, kiradan boşanmak istediğini anlatım etti.

Cebbar, “TOKİ’ye yazılmaya geldim, daha ilk da yazılmıştım, çıkmadı. Bu kez fatalite diyelim.” dedi.

Halil Efe da proje için Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederek, sosyal hane projesinin ayrıksı ev fiyatlarındaki yükselişi de durdurmasını beklediğini söyledi.

Yüksel Karaböcü ise maaş kirası 3 bin teklik olan bir evde oturduğunu dile getirerek, “Ego bu imkanla icar öder üzere evimi alacağım, aile sahibi olacağım. Reisicumhur Erdoğan’dan Tanrı razı olsun. Bu imkanı bize sundu, mutluyuz ve huzurluyuz. Yoksa ego ocak sahibi olamazdım.” diye niteleyerek konuştu.

Ulvi Gökmen üstelik özürlü raporu olduğunu belirterek, 10 senedir kirada oturduğunu, proje ile familya sahibi olmayı umduğunu anlatım etti.

Denizlili vatandaşlar hane projesinden memnun

Denizli’dahi 19 ilçede 2 bin 950 konutun yapılması bekleniyor.

Kent merkezinde bankaların bulunduğu Gazi Mustafa Eksiksizlik Bulvarı’na er saatlerde gelen vatandaşlar, doldurdukları evrakları banka görevlilerine çevirmek üzere mesafelik bekliyor.

Başvuru yapanlardan Uca Şenel, konut sahibi almak amacıyla ara beklediklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı müjdeden bilahare ev sahibi girmek amacıyla geldik. Karı sahibi başlamak bizim amacıyla hayaldi. Ancak Cumhurbaşkanımız sayesinde inşallah karı sahibi olacağız, haddinden fazla teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Duygu Uğurlu üstelik bu projede emeği sabık herkese teşekkür ettiğini rapor ederek, teferruatlı yıllardır kirada oturduğunu, familya sahibi olacağı amacıyla bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Share: