Ege illerinde içtimai basamak projesi başvuruları sürüyor

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin yeryüzü büyük içtimai göz projesi kapsamında Ege Bölgesi’ndeki kentlerde vatandaşların banka şubeleri önündeki müracaat hareketliliği bitmeme ediyor.

Proje kapsamında 30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Ege Bölgesi’nde e-Büyüklük üzerinden müracaat imkanı olmayanlar, evraklarını bırakmak için El ve Kültür bankaları şubelerine evraklarını konfirmasyon ediyor.

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki Umum Bankası şubesi uğrunda ocak sahibi olabilmek üzere ilk kânun muntazır vatandaşlardan Sağlam Tok, AA sosyal ev projesinin umutlarını artırdığını söyledi.

Başvuru şartlarının memnuniyet verici olduğunu anlatan Tok, “Kampanya haddinden fazla ongun, vatandaşlar üstelik bent gösteriyor. Cumhurbaşkanımıza çokça teşekkürname ediyoruz. Ondan Cenabıhak razı olsun. Bizi ev sahibi yapacak.” dedi.

Levent Çokdal dahi geri namına fasıla gelmediğini, bugün önceki işinin sabahleyin bankaya akmak olduğunu anlattı.

Burçin Çulluk ise familya sahibi olacağı üzere kendisini çokça ak yazılı hissettiğini rapor etti.

“Çokça mutluyuz, çıktığı antlaşma birlikte konuşuruz”

Manisa’dahi bile Umum Bankası ve Tarım Bankası şubeleri uğrunda geçkin yaşanan yoğunluğun zaman dahi devam ettiği gözlemleniyor.

Ahali Bankası Manisa minval şubesi uğrunda ilk kânun bekleyen 63 yaşındaki Zehra Tekin, ateşin olduğunu belirterek, “Kendimi bildim bileli kiracıyım, çocukluğumdan beri, bu yaşıma kadar… Şimdi benzeri imge doğdu, inşallah menfaat. Allah razı olsun devletimizden, sağ olsun, var olsun.” dedi.

Makbule Mucan dahi 20 yıldır müstecir olduğunu anlatarak, “TOKİ imkanı çok domuzuna benzeri molekül, yalnız bizim için değil gençler amacıyla, cümle için, şu sıradaki insanlar için. Cenabıhak hepimiz üzere hayırlısını versin. Cumhurbaşkanımıza buradan çok teşekkür ediyorum. Haddinden Fazla mutluyuz, çıktığı ant üstelik konuşuruz.” diye konuştu.

Emekli Hüseyin Şarap de duygularını, “Şans kader, hangi çıkarsa bahtımıza. Cenabıhak devletimize, milletimize arızalanma vermesin. Devletimiz var olsun, milletimiz var olsun.” ifadeleriyle anlattı.Share: