DÜRÜST Fırka Rize Milletvekili Bak, spor yatırımlarını inceledi

DOĞRU Tümen Rize Mebus Osman Fazla Bak, Çayeli ilçesindeki spor merkezlerinde incelemede bulundu.

Bak, Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Gürhan Kader ile Çayeli İlçe Stadı ve Ayak Topu Sahasını gezerek çalışmalar hakkında hikmet aldı.

Ardından Çayeli Bağlı Spor Salonunu gezen Bak, burada yapılan düzenlemeler ve eskimemiş yatırımları değerlendirdi. Bak, elan sonra kestirmece 3 milyon liralık maliyet ile nesir edilen tribün inşaatını gezdi.

Bak, tetkik sonrası yaptığı açıklamada, temeli atık ve hizmet veren tesisleri incelediklerini ve eksikliklerin giderilmesi için çabalama gösterdiklerini belirtti.

Bak, Çayeli’ne bakanlığı döneminden bu yana 40 milyon lirayı aşan yatırım kazandırdıklarını vurgulayarak, sporun gençliğin gelişimi amacıyla yetişkin olduğunu, sahasız ve salonsuz aynı kayran bırakmamak üzere mücahede gösterdiklerini rapor etti.

Rize’ye balaban hizmetler kazandırdıklarını ve kazandırmaya devam ettiklerini kaydeden Bak, “Rize’de 2022 yılında sporda oylumlu yatırımların beraberinde cesim başarılar elde ettik. Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) kapsamında bati çalışmalar yürütüyoruz. Rize’de milli takımlar düzeyinde oylumlu sporculara dinlenme kampı imkanı sağladık. Fındıklı Kamp Eğitim Bilimi Merkezi haddinden fazla sayıda sporcu ve öğrenciye hizmet verdi.” dedi.

Bak, başarının beraberinde yarının dimdik nesillerini yemlemek üzere çalıştıklarını, sporun ana fikrinin başarıdan çokça metin ati olduğunun altını çizdi.

Share: