Dursunbey’de Başpehlivan İsmail Antrenör

Bu yıl 81’incisi planlı ve Kırkpınar’ı aratmayan Dursunbey Semirtilmiş Güreşleri’nde başpehlivan İsmail Belletici oldu. Güreşlerin ağalığını dahi 250 bin TL ile İsmail Koç isimli iş kadını aldı.

Dursunbey’da bu yıl 6 çağ süren panayırın akıbet haset geleneksel kendisine yapılan semiz güreşler Kırkpınar’ı aratmadı. Bu yıl Kırkpınar’bile Başpehlivanlığa vasıl Cengizhan Şimşek, İsmail Büyük, Mehmet Yeşil Yeşil kabil adlı pehlivanların katıldığı güreşler heyecan kırcı mücadelelere manzara oldu. Beş bin kişinin üstünde seyircinin izlediği güreşlerde 24 Kırkpınar başpehlivanı uzunluk gösterdi. saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan güreşler yapılan dualarının ardından tozkoparan elemeleri ile başlandı.

Kırkpınar’ın ünlü cazgırlarının nağmeleri ile güreşlerde cümbüş kırcı anlar yaşanırken, güreşleri izlemeye gelen konuklar biricik bir tane cazgırlar vasıtasıyla sesli duyuru edildi. Güreşleri Dursunbey Kaymakamı Rahmi Keder, Büyükşehir Uray Başkan vekili Yasin Sagay, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Bati, Marmara Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ve haddinden fazla sayıda çağrılı protokol tribününden strateji etti. Başpehlivanlık güreşlerinde İsmail Koç ile Mustafa Doğan Özkaya karşı karşıya geldi. Oldukça fırtınalı sabık güreşin böylece rakibini puanlamada tuş fail İsmail Çalıştırıcı 81. Dursunbey Yağlı Güreşleri Başpehlivanı oldu.

Final müsabakasının arkası sıra tören düzeni andaç fotoğrafı çekilirken, güreşlerin ağasının isminin birlikte İsmail Antrenör olması enteresan tıpkısı rast namına değerlendirildi.

İsmail Antrenör isimli iş adamı 250 bin TL ile 2023 yılında yapılacak olan 82. Dursunbey Semirtilmiş Güreşlerinin ağalığını aldı. – BALIKESİR

Share: